Chat Siteleri Eski

KaRa Demir     23-10-23     Chat     Chat Siteleri Eski     45 Defa Okundu

Chat Siteleri Eski

Chat siteleri eski, irc sohbetleri. mIRC chat gibi kavramlar bazılarına göre demode ve monoton gibi görünmektedir. Fakat, hala birçok kişi tarafından ilgiyle kullanılmaktadır. 1996 yılının sonlarına doğru çıkan sohbet siteleri ve İrc olgusu bir çok kişinin hayatına damgasını vurdu. Ama o dönemde chat dünyasına takılan bazı kötü niyetli insanlar, diğerlerinin yaşamını mahvetti. Çocuklar, gençler hatta yetişkin insanlar bile chat siteleri eski dünyasında yalan dolana alıştı.

Özellikle çocuklar yaşlarını büyük göstermek için yalan söyledi. Yetişkin insanlar ise genç kadınları tavlamak ve flört etmek istiyordu. Dolayısıyla kendisini daha genç göstermek için yaşını daha küçük göstermeye çalıştı. Hatta bazı erkeklerin bile, sırf hastalıklı fantezisini tatmin etmek amacıyla kadın rumuzuyla chat sitesine girdiği bilinmektedir.

Chat Siteleri Eski

Chat Siteleri Eski

Chat Siteleri Eski Moda mı Oldu

Günümüzde, chat siteleri eskisi kadar rağbet görmese de, hala bir çok kişi tarafından heyecanla kullanılmaktadır. Ama diğer dünya ülkelerine baktığımızda sohbet sitelerinin pek kullanılmadığını görmekteyiz. Fakat siz de bilirsiniz ki, bir devir gelir önceki devrin sonunu getirir. Dolayısıyla eski chat siteleri geçmiş dönemde iletişim kurmanın en kolay yoluydu. Bir çok insan buralara aşkı bulmak, insanlarla iletişim kurmak, arkadaş edinmek için kullanırdı. Fakat son yıllarda bu platformalara olan ilgi oldukça azaldı.

Sohbet Sitelerinin Düşüşe Geçmesinin Nedenleri Nelerdir ?

  1. Sosyal medya platformları hızla yükselerek, insanların arkadaşlarıyla, ailesiyle iletişim kurmasını kolaylaştırdı. Bu platformlar, chat sitelerinin sunamadığı görüntülü sohbet, grup mesajlaşması gibi özellikleri insanlara sunmaya başladı.
  2. Anonimlik kavramı azaldı. Chat odaları geçmiş dönemde insanların anonim olarak takılacağı yerlerdendi. Dolayısıyla, insanlar kimliklerini gizleyerek diğerleriyle muhabbet edebiliyordu. Takma sohbet nickleri ile aklına ne gelirse yazıp çizebiliyordu. Sosyal medyanın yükselmesi ile birlikte anonim olmak oldukça zorlaştı. Bu olay, chat sitelerini kullanma konusunda rahat olanların mevcudunun azalmasına yol açtı.
  3. Mobil cihaz sayısının artmasıyla birlikte bazı sohbet siteleri bu yeniliğe ayak uyduramadı. Çünkü sosyal platformlar, mobil cihazlar için son derece uygundur. Fakat chat siteleri, mobil cihazlarda daha yavaş yüklenmektedir. Özellikle benim gibi irc chat tutkunları kesinlikle mobil cihazla bir chat sitesine bağlanmaz.
  4. Görüntülü sohbet platformlarının hızla yükselmesi de chat sitelerine olan rağbeti azalttı. Çünkü görüntülü sohbetlerde, insanlar birbirini daha yakından tanıma imkanı buldu. Dolayısıyla yazılı sohbet demode kaldı.
  5. Yukarıda sayılan etmenler neticesinde, sohbet sitelerinin mevcudu azalmıştır. Hala ayakta durmaya çalışanlar ise üç beş kişiyle ayakta durmaya veya diğer benzeri sohbet odaları ile birleşme yoluna gitmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Odaları 50 Yaş Üzeri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri

Arama motorlarına sohbet siteleri yazdığınızda karşınıza yüzlerce chat sitesi çıkmaktadır. Bu chat siteleri arasında en iyisi olan kaliteli sohbet sitemiz sizlere güvenilir vakit geçirmeniz için tasarlandı. Bu siteler arasında en ideal ve güvenli olan SohbetBaslar.Com sohbet siteleri sektöründe genellikle kadınların tercihi olmaya devam ediyor. Özel mesajları kapatmak, chat sohbet etmek, rahatsızlık veren kullanıcıları bloklamak gibi çeşitli güvenlik önlemleri bulunduğu için herkesin rahatça istediğiyle sohbet etmesi amaçlanmaktadır. Her kitleye uygun bir dil kullanmak ve sitemize giren her sohbetci için ayrı bir nick/rumuz belirlemek ve bu rumuz üzerinden kayıt tutmak amacıyla yalnızca rumuz loglama ihtiyacı duyuyoruz. Şimdi sen de tamamen ücretsiz chat sohbet odaları arasında olan en güvenilir chat odalarına katıl, yeni insanlarla tanışıp hayatına renk kat.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu KaRa

Sohbet Sayfaları | sitemap