Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
SohbetGiris
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
admin   07 Mayıs 2024
KaRa Demir   06 Eylül 2023
Popüler Yazılar

Chat Siteleri Eski

Chat Siteleri Eski
Chat Siteleri Eski

Chat Siteleri Eski

Chat siteleri eski, irc sohbetleri. mIRC chat gibi kavramlar bazılarına göre demode ve monoton gibi görünmektedir. Fakat, hala birçok kişi tarafından ilgiyle kullanılmaktadır. 1996 yılının sonlarına doğru çıkan sohbet siteleri ve İrc olgusu bir çok kişinin hayatına damgasını vurdu. Ama o dönemde chat dünyasına takılan bazı kötü niyetli insanlar, diğerlerinin yaşamını mahvetti. Çocuklar, gençler hatta yetişkin insanlar bile chat siteleri eski dünyasında yalan dolana alıştı.

Özellikle çocuklar yaşlarını büyük göstermek için yalan söyledi. Yetişkin insanlar ise genç kadınları tavlamak ve flört etmek istiyordu. Dolayısıyla kendisini daha genç göstermek için yaşını daha küçük göstermeye çalıştı. Hatta bazı erkeklerin bile, sırf hastalıklı fantezisini tatmin etmek amacıyla kadın rumuzuyla chat sitesine girdiği bilinmektedir.

Chat Siteleri Eski
Chat Siteleri Eski

Chat Siteleri Eski Moda mı Oldu

Günümüzde, chat siteleri eskisi kadar rağbet görmese de, hala bir çok kişi tarafından heyecanla kullanılmaktadır. Ama diğer dünya ülkelerine baktığımızda sohbet sitelerinin pek kullanılmadığını görmekteyiz. Fakat siz de bilirsiniz ki, bir devir gelir önceki devrin sonunu getirir. Dolayısıyla eski chat siteleri geçmiş dönemde iletişim kurmanın en kolay yoluydu. Bir çok insan buralara aşkı bulmak, insanlarla iletişim kurmak, arkadaş edinmek için kullanırdı. Fakat son yıllarda bu platformalara olan ilgi oldukça azaldı.

Sohbet Sitelerinin Düşüşe Geçmesinin Nedenleri Nelerdir ?

  1. Sosyal medya platformları hızla yükselerek, insanların arkadaşlarıyla, ailesiyle iletişim kurmasını kolaylaştırdı. Bu platformlar, chat sitelerinin sunamadığı görüntülü sohbet, grup mesajlaşması gibi özellikleri insanlara sunmaya başladı.
  2. Anonimlik kavramı azaldı. Chat odaları geçmiş dönemde insanların anonim olarak takılacağı yerlerdendi. Dolayısıyla, insanlar kimliklerini gizleyerek diğerleriyle muhabbet edebiliyordu. Takma sohbet nickleri ile aklına ne gelirse yazıp çizebiliyordu. Sosyal medyanın yükselmesi ile birlikte anonim olmak oldukça zorlaştı. Bu olay, chat sitelerini kullanma konusunda rahat olanların mevcudunun azalmasına yol açtı.
  3. Mobil cihaz sayısının artmasıyla birlikte bazı sohbet siteleri bu yeniliğe ayak uyduramadı. Çünkü sosyal platformlar, mobil cihazlar için son derece uygundur. Fakat chat siteleri, mobil cihazlarda daha yavaş yüklenmektedir. Özellikle benim gibi irc chat tutkunları kesinlikle mobil cihazla bir chat sitesine bağlanmaz.
  4. Görüntülü sohbet platformlarının hızla yükselmesi de chat sitelerine olan rağbeti azalttı. Çünkü görüntülü sohbetlerde, insanlar birbirini daha yakından tanıma imkanı buldu. Dolayısıyla yazılı sohbet demode kaldı.
  5. Yukarıda sayılan etmenler neticesinde, sohbet sitelerinin mevcudu azalmıştır. Hala ayakta durmaya çalışanlar ise üç beş kişiyle ayakta durmaya veya diğer benzeri sohbet odaları ile birleşme yoluna gitmektedir. [wpb-random-posts]
KaRa Demir 120

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

error: Content is protected !!