Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
SohbetGiris
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Nerede eski sohbetler

Nerede eski sohbetler
Nerede eski sohbetler

Nerede Eski Sohbetler

Nerede eski sohbetler konumuza hoş geldiniz. Insan oğlu ezelden beri nankördür. Ona verilen onca nimete şükredeceğine hep daha fazlasını ve daha iyisini istemektedir. Kendimizi hep bizden üstün insanlarla kıyaslarız. Evimiz olur, daha büyük ev isteriz. Arabamız olur, eski model deriz! İşimiz olur, az para kazanıyoruz deriz. Bir türlü şükret etmeyi bilmeyiz.  Gözümüz bir türlü doymak bilmez, hep bana hep bana deriz. Bu esnada zaman öyle bir akıp gider ki farkına bile varmayiz. Hayata öyle bi dalariz ki İhmal ettiğimiz arkadaşlarımız hatirlamayiz. O güzelim sohbetine hasret kaldıklarımız dostlarımızı  unuturuz. Dünyamızı nasıl inşaa edeceğimiz, nasıl yaşayacağız, nasıl davranacağız bunlar bize bağlıdır başkasına değil. Mesela, teknoloji ilerlemekte… her geçen gün yeniliklerle karşılaşıyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji ile iç içeyiz. Sanki teknolojinin ilerlemesiyle birlikte sohbetler ve muhabbetlerimiz de  azaldı.

Artık her evde, neredeyse her odada Televizyonlar, bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar mevcut.  Sınırsız internet bağlantılarımız var. İnternet kullanım yaşıda oldukça düştü, artık kücük cocuklar bile internet kullanıyor. Aileler birbirleri ile sohbet etmek yerine, sosyal hesaplarından sohbet etmeyi tercih ediyor. O güzelim sohbetlerimizden mahrum kalıyoruz. İnsanlar Konuşmak yerine sadece mesajlar atılıyor ! Bunun ne kader zararlı olduğunu aileler düşünemiyor. Zaman geçtikçe toplumda oluşan olumsuzlukları yakında göreceğiz.  Aileler çocuklarının internet kullanmalarıyla adeta övünüyorlar, bak ben hiç anlamam internetten, ama çocuğum çok zeki anlıyor !  diyorlar. Aslında bu övünmeden ziyade, çocukla ilgilenmeyen ebeveynidir. Çocuğun eline telefonu ver ve keyfine bak ! Meşgul olsun! Bu kadar yani ! İnterneti doğru kullandığımız takdirde bunlar bize yarar sağlayan teknolojiler. Ama bilinçsiz kullanıldığında çok büyük tehlike!

Nerede Eski Sohbetler, Ev Hanımları Ne Yapıyor

Oyunun başından kalkamayan gençler,  ev işlerini bırakıp, çocuklarıyla ilgilenmeyip saçma sapan programlarını izleyen kadınlar. Örnekler saymakla bitmez! Teknolojinin kölesi Olmuşuz da haberimiz bile yok! Öyle içimize işlemiş ki bi an bile telefonsuz ve internetsiz kalamıyoruz. Heleki internet bağlantımız gitsin, ne yapacağımızı bilemez hale geliriyoruz. O kadar bağımlı olmuşuz ki, sanki telefondan başka meşguliyetimiz yokmuş gibi, sürekli başında oturuyoruz.

Evet internetten başka meşguliyetimiz yok !

Artık televizyonları  kapatıp kitap okuma, aile fertleriyle birlikte sohbet muhabbet etme zamanı geldi de geçiyor! Uyan ey insanoğlu, boşa geçirdiğin zamanın kıymetimi bil! İlerde yalınız kalır ve çok pişmanlıklar yaşarsın, ama malisef geri dönüşün olmaz. Ailenden uzaklaşırsın, sohbet edecek anıların olmaz ve sonunda kaybedersin, arkadaslarını ihmal edersin ve yalnizliğa mahkum olursun. Gerçekten çok üzücü ve acınacak hale geldik. Ne ara biz bu kadar körlendik ?

Oysa ki geçmişi hatırladığımızda, gözlerimiz dolar… hey gidi günler deriz! Eski güzel sohbetlerimizi hatırlarız, Özlemle anılarımızı tazeleriz. Eskiden İnsanlar hep bir arada yaşıyorlardı. Evet para yoktu, teknoloji yoktu, iş imkanı yoktu, ama insanlar mutluydu huzurluydu sıcacık yuvalarında.  Çünkü sevdikleriyle beraberlerdi. Hep bir arada  güzel vakit geçirirlerdi. Yediklerimizin içtiklerimizin soluduğumuz havanın bir tadı vardı. Şimdi ise her şey para olmuş. Parayla her şey satın alınıyor!  Parasız hiç bir değerin yok ! Parayla adalet, şeref, haysiyet, namus, hak satın alınıyor. İnsanlar parayı o kadar sevmişler ki, ne bayramlarda ziyaret, ne ramazanda beraber iftarlar, sahurlar, akraba ziyaretleri. bunlar Muhabbet zamanla giderek azalan konular.

Biz maddi anlamda önem verdiğimiz konuları, manevi olanların önüne koyuyoruz. Zamanla bunlar tazeliklerini kaybediyorlar. İnsanlar para kazanmak için bütün sağlığını ortaya koyar ,zamanı geldi mi sağlığı için bütün parayı. Bizim yapmamız gereken kültürümüzü, manevi değerlerimizi unutmamak ve unutturmamaktır. Bunları küçük yaşta çocuklara öğretmektir.

Nerede Özgürce sohbet

Değerli dostlarım elbette teknolojisiz bir hayat düşünemeyiz ama doğru kullanmamız gerek. Her şeyin bir ölçüsü olduğu gibi internet kullanımında bir ölçüsü olmalı. Sevdiklerimizi ihmal etmemeliyiz. Gelişen teknolojinin sayesinde internet üzerinden arkadaşlık kurmamız kolaylaştı. İnsanların tanışması ve yakınlaşması için kurulan sohbet sitelerine rağbet arttı ve milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir.

Aradiğiniz sohbeti bulabileceğiniz sohbet odalarımızda sizlerde kaliteli bir ortamda oldugunuzu anlayacak ve sürekli sunucumuzu ziyaret edeceksiniz. Üyelerimiz seviyeli ve cana yakındırlar. Sizde bir nebze dünyanın telaşesinden  uzaklaşmak, rahat nefes almak sadece sohbet etmek isterseniz  hiç vakit kaybetmeden katılın aramıza.

En samimi, en güzel ve eğlenceli sohbetler sohbetbaslar.com’da.

Mutlu olalım, Mutlu kalalım, Mutlu edelim.

 

 

Nerede eski sohbetler
Nerede eski sohbetler
admin 911
Yorumlar

18 yorum bulunmaktadır. “Nerede eski sohbetler

 1. Günümüzde malesef teknoloji ve bazı etkenler sohbeti ve insanlardaki samimiyeti etkiliyor, buda doğal olarak etki bırakıyor ve insanların birbirleri ile sohbet etmekten uzak kalmasını sağlıyor.
  Misal Biz aile olarak günün belli saatlerinde teknolojileri elimizden bırakıp, televizyon vs seyleride kapatıp sohbet ederiz . Bence o andaki tat ve samimiyeti hiçbir teknoloji veremez sağlayamaz…
  Makale için emeğine sağlık HcR. Guzel bir olaya ve ayrıntıya dikkat çekmişsin teşekkürler. Makalelerinin devamını dilerim…

 2. kesinlikle çok doğru Hacer malesef içimize işlemiş ve bazı şeleri unutur hale gelmişiz üzüldüm doğrusu, teşekkür ediyorum ellerine sağlık harika bilgilendirici bi yazı olmuş

 3. malesef insanlar teknoloji ilerledikce asosyal oldular bazı kavramlar unutuldu söylenecek cok sey war ama sen zaten özetlemişin güzel yazı olmuş emegine saglık hacır 🙂

 4. Tek kelimeyle harika yazı yüreğinize emeğinize sağlık artık bı takipciniz daha oldu… Bı iki soz etmek isterim teknoloji dediğimiz şeyi sonuçta kullanan insanlar yani neyin ne olduğunun önemi yok nasıl kullanildiginin önemi var çünkü bu teknoloji olmasaydı Türkiye bir çok bakımda. Gelişme olmazdi bilgi kültür vs vs vs….. Tekrardan güzel yazınız için yüreğinize sağlık

 5. Ablamm emeğine yüreğine sağlık.

 6. çncelikle makaleyi yazan sevgili admin arkadaşımız a teşekkür ediyor.Malesef şu dönemde teknolojiyi çok yanlış şekilde kullanan varki oysa çok faydlı bir şekilde kullanabilriiz toplum olarak.günümüz ün konularını ele alan bir makale olmuş.Sohbet in yayıncılıgın ve dostlugun en güzel yaşandığı bu platfosrm un bir üyesi olarak çok mutluyum.Sizlerde sohbetin ve dostlugun bu denli güzel yaşandıgı bir ortamda yeriniz i alınız.

 7. Yuregine saglik Hacer son donelerde yasadigimiz kapanislar, hastaliklar dahada internet kulanimi yogunlastirdi insanlari teknolojiye dahada bagladi ama, yinede dogru ve limitli kulanmak en dogrusi.. guzel bi konu ve akici bi kalem emegine saglik…

 8. Emegine saglik.Sohbetbaslari ziyaret ediniz.

 9. eskiden teknoloji yoktu huzur vardı şimdi teknoloji var herşey elinin ayagının altında huzur yok
  Rabbim ceza kesti kulum alsana bu hastalık müstehaktır diye konuşulacak çok şey varda kaleme kagıda sıgmaz neyse …

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

error: Content is protected !!