Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
SohbetGiris
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Akıcı Sohbet Edemiyorum

Akıcı Sohbet Edemiyorum
Akıcı Sohbet Edemiyorum

Akıcı Sohbet Edemiyorum

Akıcı sohbet edemiyorum, insanlarla iletişim kurmakta zorlanıyorum diyenlerdenseniz doğru yere gelmiş bulunmaktasınız. Bilindiği gibi, günümüz dünyasında, bir çok insan, diğerleriyle iletişim kurmakta zorlanmaktadır. Bunun altında yatan bir çok sebep olabilir. Yetişme ve çevre faktörleri, arkadaş çevresi, ebeveynlerin yanlış tutum ve davranışları, özgüven eksikliği gibi bir çok husus, akıcı sohbet edemiyorum diyenlerin sebepleridir. Öncelikle çocuk sahibi olan ebeveynlere büyük işler düşmektedir.

Baskıcı, despot ve otoriter bir tavır sergileyen anne-babaların çocukları genellikle içe dönük, çekingen, ürkek bir şekilde yetişirler. Bu çocuklar yetişkin seviyeye geldikleri zaman, çocukluk günlerinde aldıkları travmayı bir türlü atlatamazlar. Bu nedenle siz siz olun, hiç bir zaman çocuğunuzu azarlamayın, eleştirmeyin, başkalarının yanında nasihat etmeyin, diğer çocuklarla kesinlikle mukayese etmeyin. Çocuklarınızı mümkün mertebe serbest yetiştirinki, özgüvenleri tam olsun. Eğer bir çocuğa “Yapma Kırarsın”, “Koşma Düşersin”,”Yaklaşma Yanarsın”, “Şunu Yapma Döverim”, “Bunu Söyleme Döverim” gibi yaklaşımlarda bulunursanız, artık o çocuktan bir hayır beklemeyin. Bu çocuk büyüdüğünde, yetişkinlerle sohbet seviyesine geldiğinde, mutlaka özgüven eksikliği yaşayacak ve pısırık bir kişilik profili sergileyecektir.

Akıcı Sohbet Edemiyorum Diyen İnsanların Özellikleri

Bu insanlar, arkadaşları konuşurken, şamata ve sohbet gırla giderken sus pus oturmayı tercih ederler. Çünkü konuşmaya, espri yapmaya, insanları güldürmeye cesaretleri yoktur. Diğer insanların şen kahkahalarını duyup, eğlendiklerini gördükçe kendilerini kötü hissederler. Özellikle karşı cinsle konuşmak istemenin düşüncesi bile bu insanlar için adeta zulümdür.

Akıcı Bir Sohbet İçin Bazı Tavsiyeler

Akıcı sohbet edemiyorum diyenler ilk önce, yeni aktivitelere odaklanmalıdır. Bu vesileyle aynı aktivitelerden hoşlanan kişilerle irtibata geçilebilir. Örneğin: Saz çalmak mı istiyorsun. Hemen bir saz kursuna kayıt ol. Orada mutlaka yeni arkadaşlar edinebilirsin. Biraz cesaret göstererek hoşlandığın birisine içten bir “Merhaba”, “Tanışalım mı”diye sor. “Hayır” ya da ” “Gerek Var mı” gibi tepkiler alabilirsin. Ama en azından şansını denemek isteyebilirsin.

Chat Sitelerinde Akıcı Chat ve İletişim

Akıcı ve hızlı konuşmak isteyenlerin ilk başvurduğu adres, şüphesiz Sohbetbaslar.com sitesidir. Bu dertten muzdarip olan kardeşlerimize bir tavsiyem var. Kanal içerisinde BetüŞ, Jouska, Aurora, Baby rumuzlarını kullanan kardeşlerimizden yardım isteyebilirler. Çünkü bu rumuzunu saydığımız arkadaşlar, sitemizin en akıcı ve saf muhabbetini yapan insanlardır. Sohbet odaları ekibinden ben KaRa, bu makalemizde akıcı konuşamayan arkadaşlarımızın sıkıntılarını anlattık. Onlara çözümler sunmaya çalıştık. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden paylaşırsanız memnun olurum.

[wpb-random-posts]

KaRa Demir 185
Yorumlar

2 yorum bulunmaktadır. “Akıcı Sohbet Edemiyorum

  1. Akıcı yazma konuşma sıkıntım yok ama sohbetlerde bunun sıkıntısını yaşayan bi çok kişiye rastladım. Aslında çok basit bence biraz izleyip aşina olmak yetebilir zamanla aşılan ve çözülen bir durum. Yazı için emeklerinize sağlık:) Başka yazılarınızı merakla bekliyorum…

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

error: Content is protected !!