Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
SohbetGiris
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
admin   08 Mayıs 2024
admin   16 Temmuz 2024
KaRa Demir   11 Ağustos 2023
Popüler Yazılar

E Sohbet

E Sohbet
E Sohbet

ESohbet Odaları?

ESohbet, Echat gibi aramaların çokluğunu ve bu kelimede sirkülasyon olduğunu fark edince, bu konuda bir şeyler yazmak ihtiyacı hasıl olmuştur. Bir çok kullanıcı Sohbetbaslar.com sitemize girerken bu kelimeleri aratarak girmektedir. Bildiğiniz gibi baştaki büyük harf “E” elektronik ortamı ifade etmektedir. Sohbetin ne olduğunu zaten siz biliyorsunuz. E ve Sohbet birleşince elektronik chat yapılabilen platform anlamına gelmektedir.

Mirc Chat Sitelerinde Meydana Gelen Değişiklikler

Mirc sohbet siteleri ilk açıldığında basit ve sade bir arayüzle kullanıcılarını karşılıyordu. Geçen zaman zarfında  sosyal paylaşım sitelerinin İRC kültürüne balta vurması neticesinde bu sektör biraz sekteye uğradı. Bu belirsizlik ortamında chat siteleri yeni bir revizyona girdi. İnternet akımına uğrayarak sohbet kelimesinin başına harfler eklenmeye başlandı. Eposta, Eödev, Eokul, Edevlet v.b. Bu nedenle chat siteleri de elektronik ortamla tanışmış oldu. Sohbet siteleri ile ilgili bu “Esohbet” terimi bana biraz ucube gibi gelse de, kabullenmekten başka bir çaremiz kalmamıştır. Sizler de Esohbet benzeri bir chat olayına girmek isterseniz, Sohbetbaslar.com sitemizde bunu deneyebilirsiniz.

Elektronik Chat Sohbet

Elektronik bir ortamda chat kulağa hoş gelebiliyor. Fakat kavram kargaşalarının önüne geçmek için biraz izahat yapmaya çalışacağım. Bir çok kişi Elektrik ve Elektroniği karıştırıyor. Fakat aralarında ince bir anlam farkı vardır. Elektrik kelime anlamıyla elektrik olayının temelini oluşturur. Kablolar, elektrik akışı, şebekeler, trafolar, akımlar v.s. Fakat elektronik, elektrik ile çalışan tüm cihazları, bunların içinde bulunan parçaları kapsamaktadır. Dolayısıyla Esohbet sitelerinin çalışması için elektriğe ihtiyaç yoktur. Elektrik; laptop, bilgisayar ve irc makinaları için gereklidir. Bu nedenle Esohbet olayını irc dünyasıyla tanıştıran ilk site elbette Sohbetbaslar.com sitesidir. Daha sonradan açılan bazı siteler bizi taklit ederek benzer oluşumlara girmişlerdir.

Esohbet icat edilmeden önce, eski sistemde sadece yazılı sohbet olanağı mevcuttu. Fakat zaman içerisinde teknolojiye ayak uyduran bir çok site, kameralı, sesli, teleskop v.b. yenilikleri sitelerine uyarladılar. Eskiden Java olmadan sohbet etme olanağı yoktu. Fakat artık Java programına gerek kalmadan hızlı ve stabil bir şekilde Esohbet yapılabilmektedir. [wpb-random-posts]

KaRa Demir 619

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

error: Content is protected !!