Sohbet Sitesi Açmak İstiyorum

KaRa Demir     12-10-23     Sohbet     Sohbet Sitesi Açmak İstiyorum     122 Defa Okundu

Sohbet Sitesi Açmak İstiyorum

Sohbet sitesi açmak istiyorum, chat sitesi nasıl kurulmaktadır?. Bu ve benzeri soruların cevabını vermeye çalışacağım. Ama, büyük bir heves ve merakla açılan birçok chat sitesi kapanmaktadır. Bu kapanmanın ardında, ilgisizlik, tecrübesizlik  ve bakımsızlık vardır. Chat sitesi açmak ve yayına sürmek 30 ile 45 dakika arasındadır. Lakin, sosyal çevrenizde belirli bir arkadaş grubunuz yoksa, ilk defa açtığınız siteye hiç kimse gelmeyecektir. Bundan dolayı, uzun ve meşaggatli yolda, mutlaka yanınızda bu işlerden anlayan insanlar olmalıdır.

Sohbet Platformları Hala Popüler mi ?

İnternetin ilk çıktığı anlarda, sohbet odaları en şatafatlı günlerini yaşamaktaydı. Fakat, Yaşadığımız dönemde ise, mobil telefonlarla yapılan mesajlaşmalar, Whatsapp ve Discord gibi anlık iletişim platformları bu sektörü gölgede bırakmıştır.

Sohbet Sitesi Açmak İçin Gerekli Materyaller Nelerdir ?

 1. Uygun bir alan adı belirlemek ve satın almak. (Örneğin: sohbetbaslar.com). Öyleyse, belirlediğiniz alan adını çeşitli domain firmalarında hesap açmak suretiyle temin edebilirsiniz. Ben isimtescil.net firmasını kullanmaktayım ve tavsiye ederim.
 2. Web ve İRC hosting desteği almak. Ben yıllardır sekershell.com firması ile çalışmaktayım. Dolayısıyla, Alper ve Ömer gerçekten işinin ehli insanlardır. Ben kendilerini 2006 yılından beri tanırım.
 3. Domaininizin bulunduğu panelden, web sitenizi, hosting firmasının belirlediği ns adreslerine yönlendirmek.
 4. Web siteniz için güzel bir tema temin etmek. Bu temayı da yine sekershell.com sitesinden yetkililerle iletişime geçerek satın alabilirsiniz. Fakat temayı satın almadan önce gtmetrix ve pagespeed değerlerini analiz etmeniz gerekmektedir.

2023 Yılında Chat Sitesi Açmanın Maliyeti

Domain fiyatları, domainin uzantısına göre farklılıklar göstermektedir.

 1. Bir senelik com uzantılı domain fiyatı, 433.34 TL’dir. Net ve org uzantılı domain ise 541.67 TL’dir.
 2. Aylık irc hosting parası ise 149 TL’dir.
 3. Web sitesi için iyi bir tema satın almanın maliyeti 300-400 TL arasındadır.
 4. Bir senelik hosting maliyeti sene sonunda 1788 TL’dir.
 5. Sene sonunda domain süresi uzatma ücreti 11,49 Amerikan Dolarıdır.
 6. Fiyatlar her sene değişkenlik göstermektedir.

Sohbet Sitesi Açmak ve Mahzurları

 1. Chat sitesi açmak ve işletmek için profesyonel ve bu konuda yetkin kişilere ihtiyaç vardır.
 2. Bir web sitesi emek, bakım ve gayret istemektedir.
 3. Bir web sitesini yönetmek ve gerekli işlemleri yapmak için bolca vakit olması gerekmektedir.
 4. Sohbet sitelerinin maddi anlamda hiç bir getirisi yoktur. Bu sitelere adsense tarafından onay verilmemektedir.
 5. Bu tür sitelere her gün güncel içerikler eklenmelidir.

Sohbet odası oluşturmak için mevcut platformlar

 • WordPress
 • PHP tabanlı çerçeveler
 • Node.js
 • Firebase
 • Sohbet API sağlayıcıları

Sonuç olarak yukarıdaki platformlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Ancak her platformun kendisine özgü artı ve eksileri vardır. WordPress tabanlı bir platform, son derece esnek ve kolay kullanılabilir. Fakat biraz teknik bilgi gerektirmektedir. Ancak, öte yandan güvenlik açıkları mevcuttur ve hacklenmesi kolaydır. Ayrıca, Php tabanlı platformlar, ileri teknik bilgisi gerektirmektedir. Node.js platformlar ise, javascript bilgisinin yüksek olmasını gerektirir. Firebase platformlar ise, güçlü bir internet bağlantısı gerektirir. Dolayısıyla, kullanıcı potansiyeliniz yükseldikçe maliyetleriniz de artar. Sohbet API sağlayıcıları ise, üçüncü taraf hizmetlerine gereksinim duyar. Bu da maliyetleri artırır.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Discord Kanalları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri

Arama motorlarına sohbet siteleri yazdığınızda karşınıza yüzlerce chat sitesi çıkmaktadır. Bu chat siteleri arasında en iyisi olan kaliteli sohbet sitemiz sizlere güvenilir vakit geçirmeniz için tasarlandı. Bu siteler arasında en ideal ve güvenli olan SohbetBaslar.Com sohbet siteleri sektöründe genellikle kadınların tercihi olmaya devam ediyor. Özel mesajları kapatmak, chat sohbet etmek, rahatsızlık veren kullanıcıları bloklamak gibi çeşitli güvenlik önlemleri bulunduğu için herkesin rahatça istediğiyle sohbet etmesi amaçlanmaktadır. Her kitleye uygun bir dil kullanmak ve sitemize giren her sohbetci için ayrı bir nick/rumuz belirlemek ve bu rumuz üzerinden kayıt tutmak amacıyla yalnızca rumuz loglama ihtiyacı duyuyoruz. Şimdi sen de tamamen ücretsiz chat sohbet odaları arasında olan en güvenilir chat odalarına katıl, yeni insanlarla tanışıp hayatına renk kat.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu KaRa

Sohbet Sayfaları | sitemap