Sohbet Siteleri Güvenilir mi

KaRa Demir     26-09-23     Sohbet     Sohbet Siteleri Güvenilir mi     64 Defa Okundu

Sohbet Siteleri Güvenilir mi

Sohbet siteleri güvenilir mi?, Arkadaşlık odalarında sizi bekleyen tehlikeler nelerdir? gibi sorular artınca konuya açıklık getirmek zaruri oldu. Bir çok insan sohbet sitelerine muhabbet etmek amaçlı girip çıkıyor. Fakat büyük çoğunluğunun endişeli ve tedirgin olduğunu gözlemliyoruz. Sohbet sitelerinden ziyade internetin ne kadar güvenli olduğunu yazmaya kalksak inanın yaşanmış bir çok olay ve vukuatla karşılaşırız. Bu yüzden sadece chat sitelerinin güvenliği konusunu işlemeye çalışacağım.

Chat tutkunlarının bir çoğu mobil cihazlarla, tarayıcılarla veya indirdikleri program ve uygulamalarla sohbet sitesine bağlanıyorlar. Bu sitelerde gırgır şamata derken zamanın nasıl geçip gittiğini anlamıyorlar. Fakat bu geçen süre zarfında güvende olduklarından emin olmak istiyorlar. Bir çok chat sitesi, siteye ilk girişte kişiden bir takım kişisel bilgiler istemektedir. Giriş yapan kullanıcı da bu bilgileri rahatlıkla beyan etmektedir. Dolayısıyla buraya kadar herhangi bir sıkıntı görünmemektedir. Fakat, asıl sıkıntı sitenin bu şahsi bilgileri nerede ve ne amaçla kullandığıdır.

KVK Kişisel Bilgilerin Korunması Kanunu

Sohbet chat hizmetini profesyonelce yapan bir çok site, gizlilik sözleşmesi yayımlar. Bu gizlilik sözleşmesinde topladığı kişisel verileri hangi amaçla kullanacağını açık olarak beyan eder ve insanların kafasında soru işareti kalmamasını sağlar. Bu gizlilik sözleşmesinde kişinin özel bilgilerinin üçünçü tarafların eline geçmesinin engellenmesi hedeflenir. Dolayısıyla chat yapmak için gelen kullanıcıların güven duymasına sebep olur. Her ne kadar kişi siteye üye olurken, şahsi bilgilerin verilmesi aşamasında şahsın rızası alınır. Fakat bu demek değildir ki, bu bilgiler başkalarıyla paylaşılsın, kötü amaçlar için kullanılsın.

Kötü Amaçlı Programlar Ve Virüsler

Bazı chat siteleri, insanların beklentilerini karşılamaya çalışırlar. Fakat bazıları ise virüs yayan kötü programlar kullanır. Dolayısıyla bu virüs yayan programlar vasıtasıyla kişilerin özel bilgileri de tehlikeye düşmektedir. Google sayfalarında hizmet veren bir çok sohbet sitesi olduğunu görünce vahametin boyutu da o derece artmaktadır. Güvenilirliği tescil edilmemiş bir çok sitenin kullandığı uygulama ve programlar, bilgisayarınıza ve telefonunuza virüs bulaştırabilir. Ben virüs programı olarak Malwarebytes kullanıyorum. Bu program bazı sohbet sitelerine girişimi engelliyor ve trojan uyarısı veriyor.

Dolayısıyla kötü yazılım yayan, virüs bulaştıran sohbet sitelerinden uzak durmanız menfaatinizedir. Fakat bir çok kullanıcı, kullanmak istediği program veya uygulamanın ne olduğunu anlamadan hemen bilgisayarına veya telefonuna indirmektedir. Özellikle her sohbet sitesinin ana sayfasında mirc sohbet programının indirilmesine yönelik bir link bulunmaktadır. Bu linkten herkes rahatlıkla mirc script programını bilgisayarına indirip kurabilir. Fakat bir çok mirc script programında maalesef trojan ve solucan dediğimiz zararlı kod parçacıkları vardır. Bu trojan ve solucanı yapan kişi, bilgisayarınıza rahatlıkla sızabilir ve kişisel bilgilerinizi ele geçirebilir. Fakat sohbetbaslar.com sitemizde kullanılan mirc script programı her türlü virüs taraması testinden başarıyla geçmiştir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla indirip kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Bayan Sohbet Sitesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri

Arama motorlarına sohbet siteleri yazdığınızda karşınıza yüzlerce chat sitesi çıkmaktadır. Bu chat siteleri arasında en iyisi olan kaliteli sohbet sitemiz sizlere güvenilir vakit geçirmeniz için tasarlandı. Bu siteler arasında en ideal ve güvenli olan SohbetBaslar.Com sohbet siteleri sektöründe genellikle kadınların tercihi olmaya devam ediyor. Özel mesajları kapatmak, chat sohbet etmek, rahatsızlık veren kullanıcıları bloklamak gibi çeşitli güvenlik önlemleri bulunduğu için herkesin rahatça istediğiyle sohbet etmesi amaçlanmaktadır. Her kitleye uygun bir dil kullanmak ve sitemize giren her sohbetci için ayrı bir nick/rumuz belirlemek ve bu rumuz üzerinden kayıt tutmak amacıyla yalnızca rumuz loglama ihtiyacı duyuyoruz. Şimdi sen de tamamen ücretsiz chat sohbet odaları arasında olan en güvenilir chat odalarına katıl, yeni insanlarla tanışıp hayatına renk kat.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu KaRa

Sohbet Sayfaları | sitemap