Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
SohbetGiris
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Sohbet Odaları Evlilik

Sohbet Odaları Evlilik
Sohbet Odaları Evlilik

Sohbet Odaları Evlilik Kavramları

Sohbet odaları evlilik üzerine nacizane fikirlerimi anlatmaya çalışacağım. Bu vesileyle, günümüz chat sitelerine şöyle bir göz gezdirdiğimizde bir çok bireyin aynı platformda buluştuklarını görmekteyiz. Bu bireyler online olarak birbirleriyle yazışmaktadır. Bizler bu olaya sanal dilde, daha basit bir tabirle “çetleşme” diyoruz. Dolayısıyla bu chat platformuna giren şahıslar “Sohbet Odaları Evlilik” bağlamında kendilerine uygun eş adayını seçmeye çalışmaktadır. İşte bu durum bize gösteriyor ki, yeni bir evlenme şekli ortaya çıkmıştır. Eskiden görücü usülü dediğimiz yöntemle bir çok sağlam evlilikler olduğuna şahit oldum. Teknolojinin hızla ivme kazanması neticesinde ise “Sohbet Ortamı“, “Chat Ortamı“, “Sanal Chat Sitesi” gibi kavramlar ışığında bu mekanları değerlendirmek gerekmektedir.

Çöpçatanlık (Arkadaşlık) Siteleri

Teknolojiye bağlı olarak, çöpçatanlık hizmetleri internet ortamında yeni görünümüyle karşımıza çıkmaktadır. Eskiden olduğu gibi “Falancanın Mimar Oğluyla, Filancanın Mühendis Kızı”nın arasını yapan çöpçatanlık devri sona ermiş gibi görünmektedir. Bu vesileyle internetin yaygınlaşması hayatımızın bütün alanlarına sirayet etmiş görünmektedir. Durum böyle olunca chat siteleri ve çöpçatanlık siteleri giderek daha da dikkat çekmeye başlamıştır. Bu sitelerin varlığı geleneksel çöpçatanlık kavramını çöpe atmıştır da diyebiliriz. Çünkü dijital dünya dediğimiz sanal dünya ile sosyal hayatımız, alışkanlıklarımız, adet ve ananelerimiz kökten değişmeye başlamıştır. Bu iyi midir ? yoksa kötümü dür? bu konuyu ilerleyen günlerde farklı başlıklarda ele alacağız inşallah.

Chat Sitelerinde Evlilik Girişiminde Bulunanların Özellikleri

Chat sitelerine evlenmek amacıyla giren insanların tercihine ve profiline baktığımızda  şunları görmekteyiz. İstanbul ilinden katılanlar daha çok evlilik ve uzun ilişkiler peşinde koşmaktadır. Başkentimizden katılanların tercihi ise, iyi eğitimli ve meslek sahibi olup olmadıklarına bakmaktadır. İzmir ilinden katılan kullanıcılarımız ise dış görünüşe ve fiziksel özelliklere önem vermektedir. Bursadan katılan kullanıcılarımız ise profil fotoğraflarını cesurca sergilemekten yanadırlar. Trabzon ilinden katılan kullanıcılarımız ise, karşısındaki insanın hangi takımı tuttuğuna bakmaktadır. Tüm bu veriler yurdum insanının sanal chat siteleri içerisindeki tercihleri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Sohbet Odaları Evlilik Siteleri

Evliliği, evlenmeyi isteyen kişiler, ilk olarak internet dünyasında sayıları oldukça artan evlilik sitelerine müracaat etmektedir. Arkadaş, eş adayı, sevgili bulmak isteyenler, ilk önce girdikleri sitenin kendilerinden istediği bilgileri vermek zorundadır. Bu bilgilerden belli başlı olanları; elektronik posta, şifre, üyelik, yaş, boy, kilo, saç rengi, meslek gibi bilgilerdir. Bu şekilde bilgileri doldurduktan sonra kendilerine uygun erkeğin özelliklerini yazarak “Evlenmek İstiyorum” butonuna basmaktadırlar. Filtreleme yöntemi sayesinde oturdukları yerden eleme yapmaktadırlar. Bu sitelere üye olan insanlar, bilgilerini doğru vermek zorundadır.

Yanlış bilgi verilmesi durumunda üyelikleri sonlandırılabilir. Fakat güvenlik yönünden baktığımızda, bu sitelerde dikkatli olunması kanaatindeyim. Çünkü bu tür platformlarda kimlik bilgileri değiştirilerek insanlarla temasa geçmek mümkündür. Her makalemde defalarca üstüne basa basa söylediğim gibi, kişisel bilgilerinizi, fotoğrafınızı verirken dikkatli olunuz. Bir de ilk buluşmanızda halka açık yerleri tercih etmenizde fayda var. Issız, izbe veya ormanlık bir bölgede buluşma teklifine asla sıcak bakmayınız. Can ve mal güvenliğiniz için lütfen bu uyarımı dikkate alınız. [wpb-random-posts]

KaRa Demir 144
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Sohbet Odaları Evlilik

  1. Evlilik kişisel bir tercih meselesidir ve herkes için farklıdır. Önemli olan, evliliği ciddi bir taahhüt olarak görmek ve sağlıklı bir ilişki inşa etmek için çaba göstermektir. İletişim, anlayış, sevgi ve saygı, herhangi bir evliliğin temel taşlarıdır. Umarım herkes aradığı aşkı bulup mutlu bir evlilik yapar.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

error: Content is protected !!