Sosyal medya hesaplarımızı hemen takip edin.
SohbetGiris
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Kategoriler
Sizin İçin
Popüler Yazılar

Sohbet Odaları Arkadaşlık

Sohbet Odaları Arkadaşlık
Sohbet Odaları Arkadaşlık

Sohbet Odaları Arkadaşlık

Chat odaları arkadaşlık sitesi ile yaklaşık 4 yıldır sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Sohbet başlar dedik ve geriye dönüp bir baktık kı, seneler su misali akıp gitmiş. Sohbetbaslar.com sitesi olarak, sizlerin istek ve tavsiyeleri doğrultusunda çalışmalar yaptık. Gelinen noktada bir çok chat sitesini geride bırakmanın şevk ve heyecanını yaşıyoruz. Sohbet odaları arkadaşlık kavramı, gerçek hayat ve sanal dünya arasında bir köprü kurmaktadır. Sizler de yeni kişileri tanımak, kaliteli, samimi, duru sohbetlere katılmak istiyorsanız sitemizdeki yerinizi alabilirsiniz. 1990’lı yılların ortalarında başlayan ve 2000 yılının sonlarına doğru ivme kazanan sohbet odaları arkadaşlık siteleri zamanla popülerliğini yitirdi. Sosyal arkadaşlık platformlarının hızlı yükselişi chat dünyasına epey kan kaybettirdi. Buna rağmen hala chat kültürünün tozunu yalayıp yutmuş azimli insanlar hala mevcut.

Chat Siteleri Arkadaşlık

Arkadaşlık, dostluk, kardeşlik bağlamında Türkiye’nin en beğenilen sitesi olmanın haklı gurur ve kıvancını yaşıyoruz. İyi ve kötü günde, çıktığımız bu meşaggatli yolda bizleri yalnız bırakmayan, en küçük kullanıcısından, en üst düzey yöneticisine kadar herkese şükranlarımı sunuyorum. Chat sitelerinde arkadaşlık kavramına inanmayan, sağ tarafta gördüğü sohbet nicklerini sadece bir rumuzdan ve yansımadan ibaret görenler hala mevcuttur. Fakat ben, sohbet odaları içerisinden bir çok arkadaş edindim ve bu arkadaşlığı gerçek hayata taşıdım.

Sanaldan tanıdığım bir çok arkadaşı evimde misafir ettim, ben de onlara misafir oldum. Hatta chat siteleri içerisinde tanıştığım Kahramanmaraşlı bir arkadaşım vardı. Bir gün ona şaka yollu “Maraş Dondurması Olsa da Yesek” demiştim. Arkadaş hemen özelime geldi ve adresimi istedi. Ben de zaten göndermez düşüncesi ile adresimi verdim. Yaklaşık üç gün sonra adresime dondurmayı göndermişti. Bu olay gerçekten beni çok duygulandırdı. Bu nedenle sohbet odaları arkadaşlık olayı bana göre hikayeden ibaret değildir.

İrc Chat ve Çetleşme Kültürünün Doğuşu

İRC yani internet Aktarmalı Sohbet programı ilk olarak Khaled Mardam tarafından servis edilmiştir. Diğer dünya ülkeleri ile birlikte Türkiye’de bu büyülü kelimeye kapılıp gitti. İşte tam bu sırada İnternet Kafe açan bir çok yurdum insanı bu kafeler sayesinde zengin oldu, parasına para ekledi. Bu nedenle insanlar, chat sohbet olayına oldukça rağbet ediyorlardı. Çünkü basit ve anlaşılır bir arayüzden oluşmaktadır.  Çünkü bu programı kullanmak için bilgisayardan fazla anlamaya gerek yoktu. Hemen bir kaç dakika içerisinde insanlarla iletişime geçilebiliyordu. Eski hızlı chat dönemi sona ermiş gibi görünse de, hala chatleşme kavramına gönül vermiş bir çok insan olduğunu görmekteyiz. [wpb-random-posts]

KaRa Demir 131

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

error: Content is protected !!