Seviyeli Sohbet Odaları

Admin     23-10-20     Genel     Seviyeli Sohbet Odaları     590 Defa Okundu


Arkadaşlar bugün sizlere çok önemli bir konuyu “Güzel Ahlak” aktarmak istiyorum.

Hayatta insan için en önemli hazinemiz güzel ahlak ve erdemli olmaktır.

Ahlak Nedir ?

Ahlak toplumu oluşturan kişilerin birlikte benimsedikleri uymak zorunda bulundukları davranış biçimleri ve kurallardan oluşan huylardır. Peki Erdem ne demektir? Erdem bir insandaki iyi huy ve davranışların tamamıdır. Erdem kısaca insanı insan yapan değerdir.

Çevremize baktığımızda, ürpererek gördüklerimiz olaylar bize Dini ve ahlaki değerlerimizi yavaş yavaş kaybettiğimizi göstermektedir. Ne yazık ki insan olma vaziflarımızi kaybediyoruz! Toplumca bu kavramlardan çok uzakça yaşiyoruz. İnsanların önceliği ahlak ve dini değerler yerine şahsi değerler oluyor. Aç gözlülük, cimrilik, küfür, alaycılık, menfaatperestlik, acımasızlık ve benzeri kötü huylarımız ön plana çıkıyor. İyi olmak aptallık, kötü olmak ise uyanıklık olarak görülüyor. Güzel ahlaklı saf, içten, sade, temiz davranışlar sergilemek yerine, kötü insanlara imreniliyor! Böyle bir toplum çökmeye mahrum kalıyor. Kötü olmanın, lanet okumanın, insanlara zarar vermenin, toplumu tahrip etmenin, devlete hasar vermenin marifet sayılıyor!

Güzel ahlaklı kişi yalnız insanlara değil tüm canlılara ve doğa’ya karşı sevgi, merhamet, ve anlayış gösterir.

İnsanca davranalım. İnsanca isteyelim, insanca düşünelim, hislerimizi insani değerlerle sınırlayalım, kısaca Erdemli olalım. Güzel ahlak aynı zamanda yumuşaklık, adalet, alçak gönüllü hoşgörü demektir.

Biz sohbetbaslar ailesi olarak güzel davranışlara çok önem veriyoruz. Userlerimiz için Seviyeli Sohbet ortam sunmaktan ve kaliteli insanları buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizi diğer sitelerden üstün kılan, kaliteli  hizmet ve güvenilir ortam sunmaktır. Sağlıklı iletişime çok önem veriyoruz ve üsluba.  Elbette Saygı ve sevgi çerçevesinde Fikirlerinizi paylaşabilir, farklı insanların görüşlerinide alabilirsiniz. 

Sizlerde temiz bir ortamda seviyeli sohbet odaları etmek istiyorsanız, daha fazla beklemeden aramıza bilgisayarınız veya mobil uygulaması ile kolayca bağlana bilirsiniz.

Unutmayalım, Ahlaksız insanın zerre değeri yoktur!

Önce iyi insan olalım, sonra yeni yetişen zeki aydın gençlerimize örnek olalım. Umut ediyorum  ki güzel ahlak hepimize umut olacaktır.

Güzel ahlak ve sevgi insanlığı kurtaracaktır.

İnsani değerlerimizi kaybetmeme umudu ile,

Hoş kalın,

Sevgiyle kalın,

İnsan kalın !

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (12 Yorum)

  makeleyi hazırlayan degerli adminimiz e tşkr ederim öncelikle rabbim peygamber efendimiz in sünnetinden bizleri alı koymasın ve mrf ve ahlak kurallarını yitiren bir millet olmayı rabbim bize göstermesin degerlerimiz i unutmamak nasip eylesin emek veren yazan admin arkadaşıma tşkrler kalemi daim olsun .. yaradılanı sev yaradandan ötürü

  Gece_mavisi

  Eğmeğine sağlık kuzum

  Slm Hacer Hanım emegine yuregine saglık.

  Makaleyi paylaşan admin arkadaşımızın emeğine sağlık Sohbetbaslar.com ailesi olarak Seviyenin bir an eksik olmadığı nezih ve kaliteli bir sohbet adresi Sizleride aramızda görmek İsteriz…

   Teşekkür ederim esaret, okuyan gözlerine sağlık inşallah.

   Dostlugun arkadaşlıgın yeni adresi Sohbetbaslar.com, bütün dostlarımız davetlidir.

  Harıka Bır Yazı Emegınıze SaqLık 🙂

  Öncelikle yeni guzel konularla yine karşımızda sensin hacer emegine guzel yuregine saglik din ırk olarak çok degisik kültürlerde olsa ahlak her yerde aynıdır değişmez sadece aile çevre ve insanlar bir insanın ahlakını yaşama tarzını etken en önemli şeylerdir kısaca 10 parmagimiz bir degil ornek olarak

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X