Engelli Sohbet Sitesi

KaRa Demir     10-10-23     Sohbet Odalari     Engelli Sohbet Sitesi     95 Defa Okundu

Engelli Sohbet Sitesi

Engelli sohbet sitesi, engelli kardeşlerimizle iletişim kurmak için gerçekten çok önemlidir. Çünkü engelli fertler, diğer fertlere nispeten sağlık, eğitim, bedensel yönleri nedeniyle yaşamın bir çok yerinde sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Dolayısıyla chat sitesine giriş yapan bir engelliyi anlamak, ne gibi sorunlar yaşadığını bilmek önemli bir adımdır. Bu nedenle engelli bireylerle doğru iletişim kurmak önemlidir. Sırf bu nedenlerden ötürü, iletişim kurmak, onları anlayabilmek, sıkıntılarına çare üretmek için durumu iyi analiz etmek gerekir. Bu nedenle sohbetbaslar.com sitemizde, başta yöneticiler olmak üzere tüm kullanıcılar, engellilere nasıl davranılacağı konusunda son derece bilinçlidir.

Engelli Chat Odaları

Bu bireylerle doğru bir iletişimin öneminden yukarıda bahsetmiştik. Engelli sohbet sitesi içine giren bir birey, kendisini ifade etmekte zorlanabilir. Bu son derece normal bir durumdur. Dolayısıyla hiç kimse “Yahu Bu İnsan Ne Diyor” diyerek kişiyi tersleme ve azarlama yoluna gitmemelidir. Çünkü; o şahısla ilgili elde edilecek bilgiler, şahsın rehabilitesine, eğitimine, sosyal ilişkilerine, arkadaşlık kurmasına yardımcı olacaktır. Bir engellinin sıkıntıları ne kadar çabuk tespit edilirse, o kadar çabuk ve etkili bir destek sağlanabilir. Bu yüzden bir engelliyle doğru iletişim kurulması için aradaki tüm engeller kaldırılmalıdır. Yazdığımız bu makalede, engellilerle etkili bir iletişim kurmanın, onların manevi dünyasına ne kadar katkı sağladığını anlatmaya çalıştık.

Engellilere Nasıl Davranılır ?

Bir insan, doğuştan veya sonradan engelli olabilmektedir. Bazıları kronik hastalıklar nedeniyle hareket edememektedir. Dolayısıyla görme, duyma, yürüme zorluğu çekebilirler. Hatta hamileler ve küçük çocuğu olan kadınlar gündelik yaşamda bir çok zorluklarla karşılaşabilirler. Bu insanlara karşı lütfen ön yargılı olmayalım. Onları dışlayıp ötekeleştirmeyelim. Dolayısıyla engelli bir insan, kesinlikle eğitim, spor, sosyal yaşam, iş olanakları gibi durumlarda diğer bireylerle aynı haklara sahip olmalıdır. Her insanın sokağa çıkmaya, gezmeye, eğlenmeye, sohbet siteleri içine girip chat yapmaya hakkı vardır. Engelli bir insanla ilk defa sohbet ediyorsanız, unutmayın o da sizin gibi bir insandır. Onlarla iletişim kurarken, sağduyunuzu dinleyin, kibar olun, ince fikirli ve sabırlı olun.

Engelli Sohbet Sitesi Kuralları

Eğer sohbetbaslar.com engelli chat odalarımızı ilk defa ziyaret ediyorsanız, ilk tecrübenizi daha keyifli hale getirmek için kurallara uymanızı istirham ediyoruz. Dolayısıyla basit bir kuraldan bahsediyorum. Chat sitemizin güvenliği bizim sorumluluğumuzda değil, sizin sorumluluğunuzdadır. Aşağıda sizden uymanızı istediğimiz kuralları tekrardan gözden geçirmenizi rica ediyorum.

 • Kibar olun. Bir kişiyle şahsi sıkıntınız varsa, sıkıntınızı genel odalarda değil, özel birebir özel pencerelerde konuşun.
 • Genel odalarda zuhur eden şahsi polemiklere ve sataşmalara müsamaha gösterilmeyecektir.
 • Eğer engelli değilseniz, engelli olduğunuzu beyan ederek yalan söylemeyin.
 • Sohbetbaslar.com sitesi yönetimi olarak son derece sevecen ve dost canlısıyız. Fakat yalancılara karşı hiç tahammülümüz yoktur.
 • Engelli sohbet sitesine farklı arayışlar için geldiğiniz tespit edilirse, İP adresiniz ve kullandığınız cihaz yasaklanacak ve girişiniz engellenecektir.
 • Sitemizde dostane sohbetlere izin verilmektedir. Hiç kimsenin hastalıklı fantezilerini dinlemeye mecbur değiliz.
 • Sitemize girmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Çünkü sitemizin yaş ortalaması 30, 50 ve 60 yaş aralığındadır.
 • Sohbetbaslar.com sitemizde diğer sitelerin reklamını yapmak uzaklaştırma sebebidir.
 • Yaptığınız sohbetlerde, yasadışı faaliyetleri teşvik edici, teror örgütlerini övücü, T.C. yasalarını ve devlet büyüklerini küçük düşürmek amaçlı söylemlerde bulunmak yasaktır. Bu gibi yazışmalar log olarak alınıp yetkililere teslim edilecektir.
 • Saygı ve sevgi çerçevesinde tartışıldığı müddetçe, din, politika veya herhangi bir konu hakkında münazara yapabilirsiniz. Dolayısıyla sorun oluşturan kişiler görevlilerimizce siteden uzaklaştırılacaktır.
 • Şahsi güvenliğiniz için sohbetbaslar.com sitemizin hiç bir odasında. Soyadınızı, açık adresinizi, telefon numaranızı, e-posta adresinizi, şifrelerinizi paylaşmayın ve istemeyin.

Bir önceki yazımız olan Yazılı Sohbet Siteleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri

Arama motorlarına sohbet siteleri yazdığınızda karşınıza yüzlerce chat sitesi çıkmaktadır. Bu chat siteleri arasında en iyisi olan kaliteli sohbet sitemiz sizlere güvenilir vakit geçirmeniz için tasarlandı. Bu siteler arasında en ideal ve güvenli olan SohbetBaslar.Com sohbet siteleri sektöründe genellikle kadınların tercihi olmaya devam ediyor. Özel mesajları kapatmak, chat sohbet etmek, rahatsızlık veren kullanıcıları bloklamak gibi çeşitli güvenlik önlemleri bulunduğu için herkesin rahatça istediğiyle sohbet etmesi amaçlanmaktadır. Her kitleye uygun bir dil kullanmak ve sitemize giren her sohbetci için ayrı bir nick/rumuz belirlemek ve bu rumuz üzerinden kayıt tutmak amacıyla yalnızca rumuz loglama ihtiyacı duyuyoruz. Şimdi sen de tamamen ücretsiz chat sohbet odaları arasında olan en güvenilir chat odalarına katıl, yeni insanlarla tanışıp hayatına renk kat.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2024 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu LeoN

SohbetBaslar chat odaları yaz sohbet özlem sohbet

Sohbet Sayfaları | sitemap