Duru Sohbet

KaRa Demir     24-08-23     Sohbet     Duru Sohbet     81 Defa Okundu

Duru Sohbet Odaları

Duru sohbet edebilmek, akıcı bir şekilde konuşabilmek, anlaşılır bir dil kullanmak hepimizin hayali olsa gerek. Bu nedenle duru sohbet odalarında bu saflığı ve duruluğu yakalayacağınıza olan inancım tamdır. Çünkü Sohbetbaslar.com sitemizin tüm odalarında Türkçe’nin doğru kullanılması, yabancı kelimelerin araya katılmaması için site yönetimi olarak seferber olduk. Bildiğiniz gibi iki seneden fazla süren Corona belası yüzünden tüm insanlık sosyal mecralardan uzaklaştı. Bu uzaklaşmanın neticesinde de iletişim eksikliği yaşamaya başladık. Çünkü  yeterince konuşamadığımız için duygu ve düşüncelerimizi karşı tarafa aktarmada zorluk yaşıyorduk. İşte tam bu esnada Sohbetbaslar.com sohbet odaları, kendini ifade edemeyenlerin imdadına yetişti. Kendini eve hapsetmiş insanların derdine derman oldu. Onların duru sohbet edebilmesi için sohbet sitemiz 24 saat esasına göre açık kaldı.

Duru Sohbet Etmenin Önemi

Akıcı, güzel, anlaşılır bir dil, bir lisan kullanmanın önemi oldukça büyüktür. Çünkü her insan kurduğu cümlelerle, ses tonuyla, mimik ve jestleriyle karşı tarafı etkilemeye çalışır. Eğer sohbet ederken sürekli takılıyorsanız, hımm, eeee, aaaa gibi parazit sesler çıkarıyorsanız, karşı tarafta etki bırakmanız mümkün değildir. Bir müddet sonra sohbet ettiğiniz kişi sıkılacak ve konuyu anlatamadığınız için sinirlenip sizden uzaklaşacaktır.

İletişim ve Etkileşim Nedir

Bildiğiniz gibi canlıların en şereflisi, gelişmişi ve üstünü İnsandır. İnsanlar bulundukları bölgeye, kıtaya göre birbiriyle anlaşmak için bir çok dil kullanır. Türkler kendi milletiyle Türkçe iletişim kurarken, Amerikalılar İngilizce dilini kullanmaktadır. Bu nedenle duygu ve düşüncelerin karşı tarafa iletilmesi önemli bir konudur. Hayvanların da kendisine has bir iletişim şekli vardır. Örnek verecek olursak bir tavuk yumurtlayacağı zaman farklı bir ses çıkartır. Havadan yırtıcı bir kuş saldırısı olduğunda farklı bir ses çıkartır. Bu çıkarttığı sesleri kendi cinsi rahatlıkla anlayabilir. İletişim, hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Farkında olarak ya da olmayarak her gün birileriyle mutlaka iletişim kurar, göz teması yaşarız. Satın alacağımız bir ürünün fiyatını sormak veya bilmediğimiz bir adresi sormak dahi iletişim şeklidir.

Duru sohbet etme, açık ve anlaşılır bir uslup kullanma iletişimin temelidir. Çünkü insanlar arası iletişimin en büyük bölümü konuşmayla başlar. Konuşmak, insan olmanın en temel halidir. Bu şekilde kişiliğinizi dışa vurursunuz. Ben duru sohbet edemiyorum, akıcı konuşamıyorum, konuşurken tıkanıp kalıyorum diyorsanız, Sohbetbaslar.com sitemizi mutlaka ziyaret edin diyorum.

Bir önceki yazımız olan Hemen Sohbet Hemen Chat başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri

Arama motorlarına sohbet siteleri yazdığınızda karşınıza yüzlerce chat sitesi çıkmaktadır. Bu chat siteleri arasında en iyisi olan kaliteli sohbet sitemiz sizlere güvenilir vakit geçirmeniz için tasarlandı. Bu siteler arasında en ideal ve güvenli olan SohbetBaslar.Com sohbet siteleri sektöründe genellikle kadınların tercihi olmaya devam ediyor. Özel mesajları kapatmak, chat sohbet etmek, rahatsızlık veren kullanıcıları bloklamak gibi çeşitli güvenlik önlemleri bulunduğu için herkesin rahatça istediğiyle sohbet etmesi amaçlanmaktadır. Her kitleye uygun bir dil kullanmak ve sitemize giren her sohbetci için ayrı bir nick/rumuz belirlemek ve bu rumuz üzerinden kayıt tutmak amacıyla yalnızca rumuz loglama ihtiyacı duyuyoruz. Şimdi sen de tamamen ücretsiz chat sohbet odaları arasında olan en güvenilir chat odalarına katıl, yeni insanlarla tanışıp hayatına renk kat.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu KaRa

Sohbet Sayfaları | sitemap