Çare Sohbet

Reset     19-07-21     Genel     Çare Sohbet     497 Defa Okundu

Değerli okurlarım bugün sizlere beni bir kaç zamandır meşgul eden, Çare Sohbet hakkında fikrimi sizlere sunmak istiyorum. Bazen insan bulunduğu zor anlarda kendini çok çaresiz hisseder. Belki sizde kendinizi bazı durumlarda çok çaresiz hissetmişsinizdir veya çaresiz kaldığınız anlar olmuştur. Tutunacak bir dal bulamamak ve sorunlar içinde çırpınıp durmak! Bundan daha kötü durum yoktur. Bazen çok basit durumlarda kendımızı caresiz hissediyoruz. Ne yapsak olumlu bir çözüm bulamıyoruz. Sorunlarımıza farklı bir bakış açısı aramaya çalışıyoruz, ama çevremizde dertlerimizi anlatacak kimse bulamıyoruz veya anlatmaya cesaret edemiyoruz. Yargılanmaktan korkuyoruz hatta utanıyoruz. Bu esnada ise imdadımıza Çare Sohbet yetişiyor.

Asıl çaresizlik nedir? Birlikte düşünelim.

Bir baba düşünün, bütün ailesinin yükünü sırtında taşıyan. 1000 tl maaş alan ve evin ihtiyacını nasıl gidereceğini düşünem bir baba! Mahcubiyet içinde kimseden yardım isteyemeyen bir baba. Ve ne yazık ki sonunda çaresizlik içinde canına son veren bir Baba. 

Bir Anne düşünün, biricik oğlunu öpe koklaya kınalar yakarak askere uğurluyan fedakar Anne. Evladı için canından bile vazgeçecek kadar koruyup kollayan bir Anne. Oğluna kavuşacağı anı hayal eden, tezkeresinin son günlerinde mutluluktan ne yapacağını bilemeyen bir ömrünü sadece evladı için adayan bir Anne. Sonunda yavrusuna albayrağa sarılmış bir şekilde, kavuşması ahirete ertelenmiş, çıldırasıya kadar ağlayan Annedir caresiz .

Düşünmeye devam edelim …  10 yaşından buyana kendi evinde her gece tecavüze uğrayan sonunda dayanamayan minik kızdır çaresiz kalan. Evinden kaçmaya çalışıp otogarda akrabaları tarafından ‘namus’ cinayetine kurban edilen masum yürektir caresiz. Her gece koca dayağına maruz kalan, sonunda ailesine sığınmak isteyen ve çocukları gözü önünde barışmak amacı ile kandırılan kursunlara dizilen Kadındır çaresiz olan !

Şimdi düşün, senın o çaresiz kaldığın anlar gercekten çaresizmiydin ?! Hayır değildin ! Sen sadece şımarıktın, istediği olmadığı için hırçınlaşan ağlayan isyan eden bir bireydin!

Rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın. Her zorluk karşısında pes etmemek gerek. Daha çok caba ve sabırla çözmeye çalişmalıyız sorumlarımızı. Bununda üstesinden doğru sağlam arkadaşlıklar ile gelebılırız. Çare Sohbet kanalımızda her sorunlarınıza dinleyici bulabılırsınız. Sadece siz konuşmayı deneyin. Sorunları içinize gömmeyin ki ilerde altında ezilmeyin. Yanliş kararlarda bulunmayın. 

Güzel samımı dostluklar için bizim tercihimiz sohbetbaslar.com,

Hoş kalın sağlıklı kalın, dostluğun mutluluğun en güzelini bizimle birlikte yaşayın ama yalnız kalmayin!

Sohbete Giriş

Sohbete Giriş

 

 

Bir önceki yazımız olan Sahur Sohbeti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri

Arama motorlarına sohbet siteleri yazdığınızda karşınıza yüzlerce chat sitesi çıkmaktadır. Bu chat siteleri arasında en iyisi olan kaliteli sohbet sitemiz sizlere güvenilir vakit geçirmeniz için tasarlandı. Bu siteler arasında en ideal ve güvenli olan SohbetBaslar.Com sohbet siteleri sektöründe genellikle kadınların tercihi olmaya devam ediyor. Özel mesajları kapatmak, chat sohbet etmek, rahatsızlık veren kullanıcıları bloklamak gibi çeşitli güvenlik önlemleri bulunduğu için herkesin rahatça istediğiyle sohbet etmesi amaçlanmaktadır. Her kitleye uygun bir dil kullanmak ve sitemize giren her sohbetci için ayrı bir nick/rumuz belirlemek ve bu rumuz üzerinden kayıt tutmak amacıyla yalnızca rumuz loglama ihtiyacı duyuyoruz. Şimdi sen de tamamen ücretsiz chat sohbet odaları arasında olan en güvenilir chat odalarına katıl, yeni insanlarla tanışıp hayatına renk kat.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2024 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu LeoN

SohbetBaslar chat odaları yaz sohbet özlem sohbet

Sohbet Sayfaları | sitemap