Çare Sohbet

Admin     19-07-21     Genel     Çare Sohbet     352 Defa Okundu

Değerli okurlarım bugün sizlere beni bir kaç zamandır meşgul eden, Çare Sohbet hakkında fikrimi sizlere sunmak istiyorum. Bazen insan bulunduğu zor anlarda kendini çok çaresiz hisseder. Belki sizde kendinizi bazı durumlarda çok çaresiz hissetmişsinizdir veya çaresiz kaldığınız anlar olmuştur. Tutunacak bir dal bulamamak ve sorunlar içinde çırpınıp durmak! Bundan daha kötü durum yoktur. Bazen çok basit durumlarda kendımızı caresiz hissediyoruz. Ne yapsak olumlu bir çözüm bulamıyoruz. Sorunlarımıza farklı bir bakış açısı aramaya çalışıyoruz, ama çevremizde dertlerimizi anlatacak kimse bulamıyoruz veya anlatmaya cesaret edemiyoruz. Yargılanmaktan korkuyoruz hatta utanıyoruz. Bu esnada ise imdadımıza Çare Sohbet yetişiyor.

Asıl çaresizlik nedir? Birlikte düşünelim.

Bir baba düşünün, bütün ailesinin yükünü sırtında taşıyan. 1000 tl maaş alan ve evin ihtiyacını nasıl gidereceğini düşünem bir baba! Mahcubiyet içinde kimseden yardım isteyemeyen bir baba. Ve ne yazık ki sonunda çaresizlik içinde canına son veren bir Baba. 

Bir Anne düşünün, biricik oğlunu öpe koklaya kınalar yakarak askere uğurluyan fedakar Anne. Evladı için canından bile vazgeçecek kadar koruyup kollayan bir Anne. Oğluna kavuşacağı anı hayal eden, tezkeresinin son günlerinde mutluluktan ne yapacağını bilemeyen bir ömrünü sadece evladı için adayan bir Anne. Sonunda yavrusuna albayrağa sarılmış bir şekilde, kavuşması ahirete ertelenmiş, çıldırasıya kadar ağlayan Annedir caresiz .

Düşünmeye devam edelim …  10 yaşından buyana kendi evinde her gece tecavüze uğrayan sonunda dayanamayan minik kızdır çaresiz kalan. Evinden kaçmaya çalışıp otogarda akrabaları tarafından ‘namus’ cinayetine kurban edilen masum yürektir caresiz. Her gece koca dayağına maruz kalan, sonunda ailesine sığınmak isteyen ve çocukları gözü önünde barışmak amacı ile kandırılan kursunlara dizilen Kadındır çaresiz olan !

Şimdi düşün, senın o çaresiz kaldığın anlar gercekten çaresizmiydin ?! Hayır değildin ! Sen sadece şımarıktın, istediği olmadığı için hırçınlaşan ağlayan isyan eden bir bireydin!

Rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın. Her zorluk karşısında pes etmemek gerek. Daha çok caba ve sabırla çözmeye çalişmalıyız sorumlarımızı. Bununda üstesinden doğru sağlam arkadaşlıklar ile gelebılırız. Çare Sohbet kanalımızda her sorunlarınıza dinleyici bulabılırsınız. Sadece siz konuşmayı deneyin. Sorunları içinize gömmeyin ki ilerde altında ezilmeyin. Yanliş kararlarda bulunmayın. 

Güzel samımı dostluklar için bizim tercihimiz sohbetbaslar.com,

Hoş kalın sağlıklı kalın, dostluğun mutluluğun en güzelini bizimle birlikte yaşayın ama yalnız kalmayin!

Sohbete Giriş

Sohbete Giriş

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X