Adıyaman sohbet odaları

Admin     05-04-20     Genel     Adıyaman sohbet odaları     527 Defa Okundu

Sohbet sever herkese Mobil Sohbet sitemizin ne kadar elit bir site olduğunu ve huzurlu bir ortamda her il’den ziyaretcilerimiz ile arkadaş olabilme şansına sahip olduğunuzu anlayacaksınız. Bugün sizlere Adıyaman’lı insanların cana yakınlığı, kültürel etkinlikleri, yemekleri ile kısaca bilgi vermek istiyorum. Adıyaman’ın turizm potansiyeli oldukça zengindir. Turizmde marka kent olma özelliği ile de bu tescillenmiştir. Tarihsel ve kültürel birçok eseri bünyesinde bulundurması yanında, kırsal turizm arz potansiyeli yönünden de önemli bir varlığa sahiptir. Adıyaman’ın yöresel yemeklerinin tadına ise doyum olmaz. Her yörenin kendisine has yemekleri olduğu gibi Adıyaman’da da değişik tatlar bulunmaktadır. Şehir Sohbet

SesliSevdalar.Com, Sesli sohbet, Sesli chat, Goruntulu chat ...

Adıyaman çorbaları: Dövme, Kulak çorbası, Lebeniye, Alaca, Gari otlu, Tırşık, Mercimek, patlıcan çorbası, Pıt pıtı çorbası, Un çorbası, Yarmalı mercimek çorbası, Yoğurtlu çorba, Malhıta çorbası, lorık çorbası (analı kızlı).
Adıyaman salataları: (Manca) Pirpirim, yarpuz salatası, patates salatası, patlıcan cacığı.
Adıyaman sebze yemekleri: dövme aşı, kabak aşı, çılbır (menemen) Dövmeç, Ekşili pirpirim (semizotu) Kuru domates kavurması, Bakla yemeği, Tevenk, Tırşık, Patlıcanlı kollotik, Sarmısaklı penık.
Adıyaman etli yemekleri: Arap tavası, Havre, ışkın, bumbar, Güveç, Kaburga dolması, Kelle paça, Mıkla, dolma-sarma, Domates tavası, Yahni, Basalla, Kızartma.
Adıyaman pilavları: bulgur, ciğerli pilav, etli pilav, mercimekli pilav, şehriyeli pilav, Domatesli pilav, Tevlevi aşı (mercimek lapası) Kenger aşı, Tavuklu pilav, Kavurmalı pilav, pancar aşı, keklikli aş, karıştırmalı aş, kabak aşı, mantarlı aş, keşke (kutavi) aşı, Tavşan eti aşı.
Adıyaman köfteleri: Çullu köfte (yumurtalı penik), Dolmalı köfte, Ekşili köfte, etli köfte (çiğ köfte), içli köfte, patlıcanlı köfte, Kavurmalı köfte, el köfte, kollotik, kuzı sümüdü köftesi, mercimekli köfte, ör köfte, penık, pissik yumacı, sıcak köfte, soğuk köfte, şapalah, yarpuzlu köfte, yumurtalı köfte, yapıştırmalı köfte.

Ciğerci Muzaffer Usta Adıyaman - Et Restoranı - Adıyaman - 2 ...
Adıyaman hamur işleri: bazlama, Pekmezli taplama, Peksimet, Ekşili taplama, Kavurmalı hitap, ot (kenger) hıtabı, Hevşirik, Katmer, Kıllor, Peynirli ekmek, Semsek, Tiritli taplama
Adıyaman tatlıları: Kaygana, Aşure, Akıt, Bastıh (pestil) Bastıh kavurması, Bulamaç, Cemile, Dolamya (büzme), Heside, Kadı lokması, Kesme, Ardımut, Peynirli helva, Şillik, sütlaç, Tene helvası, Topah helvası, Kaşık tatlısı, Kırma, Nişevle, çir dolması.
Adıyaman içecekleri: Gül şurubu, Urmu tut (dut) suyu, Koruk şurubu, Bal şerbeti, Pekmez şerbeti, Boyam şerbeti, Şeker şerbeti, limonata, menengiç kahvesi.
Adıyaman’ın özel günlerde yapılan yemekleri: Havre (tam buğday unundan yapılan sacda pişirilen bir çeşit ekmek), ziyaret pilavı, et kızartması, kuzu dolması, hindi dolması, keklik dolması, tavuk dolması, hedik, aşure.

81 ilimizin en meşhur yemekleri - Galeri - Yaşam
Sizlere kısaca Adıyaman’ın özeliklerinden bahsettik, umarım sizler de memnun kalmışsınızdır.
İlerleyen teknoloji ile beraber internet ortamındaki Sohbet Siteleri de faaliyete geçmiştir, Türkiye’nin bütün illerinden ziyaretcileri olan sohbet siteleri Adıyaman’lı bay ve bayanlarıda bir aradada toplayarak iletişim kurarak arkadaş olmalarına vesile olmaktadır. Yepyeni arkadaşlıkların mekanı olan Sohbet siteleri günümüzde herkes tarafından ziyaret edilmektedir. Adıyaman sohbet odaları herkese açık bir ortamdır, Hem iletişim, hem de bilgi paylaşımı açısından kullanılan Sohbetbaslar.com kesintisiz Radyo yayını ve Online sohbetler ile kullanıcılara hizmet vermeye devam etmektedir.

omegla chat mobil görüntülü | TiklaSohbet,Kamerali Chat,Görüntülü ...

Gelişen teknoloji ile beraber, çeşitli oyun odaları eklenerek ziyaretcilerimize hem sohbet hemde hafızalarını güçlendirerek yepyeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamaktadır, Günlük hayatın stresinden yorgunluğundan kurtulmak için burada arkadaşlarıyla Seviyeli Sohbet eden kişiler, aynı zamanda oyun oynayarak da kafalarını dağıtma imkanına kavuşmaktadırlar. Tanıdıkları kişiler ile sohbet etmenin dışında yeni insanlarla da tanışma fırsatını da yakalanmaktadır. Bu sayede insanların arkadaş çevreleri genişleyerek yeni kültürleri de öğrenmektedirler. Sizlerde Adıyaman ve diğer illerimizden arkadaşlıklar kurmak istiyorsanız Sohbet sitemizi mutlaka ziyaret ederek yepyeni arkadaşlıklara merhaba demelisiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X