Yarın Bayram Evde kal

Admin     12-05-21     Genel     Yarın Bayram Evde kal     374 Defa Okundu

 

Bügün arefe Yarın bayram. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına veda ediyoruz. Hüzünlüyüz, fakat rabbime sonsuz şükürler olsun ki bizi bayrama ulaştırdı.  Lakin yarın bayram. Bir aylık orucun ardından mükafatın bayramı. Affedilmenin huzuru ve sevincin bayramı. Kulluğun yaşandığı bir neşe günü..

Sohbetbaslar ailesi olarak bütün islami alemin Ramazan bayramını tebrik ederim hayırlara vesile olmasını dilerim.

Değerli sohbetbaslar ailesi Hadis kitaplarında Sevgili Peygamberimiz sav bayramlarda neler yaparmış öğrenelim bizde uygulayalım. 

Sevgili Peygamberimiz sav Bayram gelince namazdan önce yeni, temiz ve güzel elbiselerini giyermiş, halkın arasına örnek bir görünümle çıkarmış. Bayram namazını kıldıktan sonra sahabilerle bayramlaşır, onları, özellikle hanımları sadaka vermeye teşvik eder, “Bugünler yeme içme günleridir” diyerek bir ayı oruçlu geçiren mü’minlerin artık serbestçe yiyip içebileceklerini bildiriyordu.

Bugünlerde Çok zor günlerden geçiyoruz, sokağa çıkmak bile yasak ve yarin Mübarek Ramazan Bayramı. Hüzünlüyüz bayramı hakkıyla yaşayamadığımız için. 

Bayram ziyareti yapamayacağız, tokalaşamayacağız, kuçaklaşamayacağiz, ama yarin bayram. Çocuklar el öpmeye gelmeyecek, mesafeli şekilde şekerleri uzatacağız. Kısacası Yetim bir bayram geçireceğiz.

Bu bayramı oldukça “buruk” kutlayacağız

Lütfen herkes evinde kalsın, ve Bayramlaşma adına ziyaretler yapılmasın. Herkes duyarlı olmak zorumda, yoksa bu illetten kurtulmamız çok zor olacaktır ve bir o kadarda can alacaktır. Sevdiklerimizi düşünelim, onların sağlığını riske atmayalım! Bu  zor süreci en kısa zamanda atlatmayı nasıp etsın Rabbim.

Değerli okurlarım, ramazanda ve sahurda olduğu gibi bayramdada sohbetlerimiz son gaz demem etmektedir. Sizlerde yeni dostluklar kurmak isterseniz sohbetbaslar tam size göre. Samımı sevecen insanların bir araya geldiği seviyeli sohbetlerin edildiği tek doğru adrestir. Daha fazla beklemeyin boş zamanınızı değerlendirin, yeni arkadaşlıklar kurun. Zamanınızı dolu dolu değerlendirin. Bir tuş kadar yakın, kalpleri birbirlerine ısındıran chat sitemiz sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. Daha ne bekliyorsunuz katilin aramıza! Yeni arkadaşlıklara “Merhaba” diyin, sıkıcı hayatınıza heyecan katin!

 

Dürüst seviyeli Sohbetlerimizle sohbetbaslar.com’da Sohbetteyiz!

Sağlık ve huzur içinde çok bayramlar görelim

 

Bir tık ile sohbete katıl

Bir tık ile sohbete katıl

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (8 Yorum)

  Siz değerli sohbetbaslar ailesinin vede tüm İslam aleminin Ramazan Bayrami kutlu olsun.
  Hacer emegine sağlık , güzel bir makale olmus
  Hayırlı bir Bayram yaşamak dileğiyle…

   Teşekkür ederim Kerem, okuyan güzel yüreğine sağlık.

   Bütün arkadaşlarımın Ramazan bayramını tebrik ederim, Rabbim dirliğimizi birliğimizi korusun, düşmanlara fırsat vermesin inşallah.

  Emegıne saglık cnm benım sohbetbaslar ailesi herkesin bayramı kutlu ve mutlu olsun insalah

  Önceilkle makaleyi hazırlayan arkadaşımız a tşkr ederim.Rabbım bizleri nice bayramlara eriştirsin inşallah buruk bir bayram inşallah bir sonraki bayramlar hasretin özlemin sona ermiş dost el akraba bir araya gelmiş eski neşemizle coşkunuz la kutlamayı nasip eder rabim.Sizler de evde yanlız bir sohbet ortamı arıyorsanız sohbetin en keyifli hali sohbetbaslar.com ailesi sizleri de arasında görmektwn mutluluk duyacaktır.

  Yüreğinize sağlık emeği geçen arkadaşımın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X