Sezen Aksu Küçüğüm Sarkı Sözleri

Admin     25-05-21     Sarki Sozleri     Sezen Aksu Küçüğüm Sarkı Sözleri     819 Defa Okundu

Sezen Aksu Küçüğüm Sarkı Sözleri

 

Değerli okurlarım sizlerde hayatınıza biraz olsun heyecan katmak isterseniz, daha fazla beklemeyin Sezen Aksu’nun Küçüğüm Şarkısını dinleyerek sohbetbaslara tıklayin. Hayatınızı dolu dolu yaşayan. Dertlerinize ve mutluluğunuza dinleyici bulmanın keyfini yaşayın. Hayat bazen sohbet edilince güzelleşir. Hayat güzel şarkılara heyecan bulur. Gelin hep birlikte Sezen Aksunun duygusal ve bir o kadar efsane şarkısı Küçüğüm dinleyelim.

Bazen insanın direnmeye hali kalmıyor. Olayları olduğu gibi kabullenmek zorunda kalıyorsun. Ağızdan çıkan sözler duvarlara yankılanıyor. Birer birer yüzüne çarpıyor. Ne fayda, kimse duymuyor, kimse anlamıyor. Derin bir kuyuya düşmüş  gibi hissedersin. Yukarıya çıkmak için çaba sarfedersin, fakat ne kadar çabalasanda daha da dibini boylarsin kuyunun. Daha çok yorulursun, takatin kalmaz artık, pes edersin. Sonunda çaresiz teslim olursun olacaklara.  Yaslanırsın duvara, Yavaş yavaş çökersin yere. Hayatın ağır yükünü bir kez daha bütün vücudunda hissederek… çaresizce teslim olursun.

 

* * *

 

İnsanlar genelde yaşı ilerledikçe olgunlaştığını, ruhen büyüdüğünü ve derinleştiğini düşünür. Bu çoğu kez doğrudur, fakat bazen öyle bir duruma düşer ki, bir çocuk gibi savunmasız hisseder kendini. Ne yapsa doğru kararı veremeyeceğini düşünürsün. Acemiliğin gölgesi hep adım adım takip eder ve sonunda anlar ki ‘Ne kadar yolun başındaymışım ! Meğerse ne kadar küçükmüşüm. Ey hayat, nasıl da yanıltmışsın beni ‘ Hayat mı yanıltır bizi, yoksa biz mi yanılırız, bilemiyorum. Bildiğim tek şey bazı olaylar karşısında ne çok acımasız insanların oluşu. Sizi en savunmasız yerinizden vurur, hiç acımaz, hak ettiğinizi bile düşünmeden yerle bir eder sizi.  Yine kırılan siz olursunuz. Yine hançer yüreğinize iner! Neden peki, çünkü yine bir insana güvenirsiniz.

 

Bazı şarkılar vardır, insanın o anki duygularına tercüman olur. Hep o şarkıyı dinlemek istersiniz, sarki biter başa alınır, sayısızca dinlersiniz. Bıkmadan usanmadan ilk kez dinliyormuş gibi şarkiyi iliklerinize kadar yaşarsınız. Sanki şarkı size yazılmış gibi hissedersin. Seni sana anlatır. Duygularına tercüman olur… Dinlersin, dinlersın hiç durmadan usanmadan dinlemek istersin. Bende buaralar  Sezen Aksu’nun ‘Küçüğüm’ şarkısına tiryaki oldum… şu an bulunduğum hislerimi dile getiriyor. Gelin hep beraber Sezen Aksu’nun Küçüğüm adli şarkısını dinleyelim. O güzel Duygusal anı hep beraber yaşayalım. Hayat her şeye rağmen güzeldir ve hayat bazen sohbet edince güzelleşir. Her derdin bir çözümü vardır. İnsan sadece konuşsun, yüreğini içini döksün. 

 

Sezen Aksu Küçüğüm

Bu yüzden bütün hatalarım
Öğünmem bu yüzden
Bu yüzden kendimi
Özel önemli zannetmem


Küçüğüm daha çok küçüğüm
Bu yüzden bütün saçmalamam
Yenilmem bu yüzden
Bu yüzden hala kendime güvensizliğim

Ne kadar az yol almışım

Ne kadar az

Yolun başındaymışım meğer

Elimde yalandan kocaman rengarenk

Geçici oyuncak zaferler

Küçüğüm daha çok küçüğüm

Küçüğüm daha çok küçüğüm

Bu yüzden bütün korkularım

Gururum bu yüzden

Bu yüzden çocuk gibi korunmasızlığım

Küçüğüm daha çok küçüğüm

Bu yüzden sonsuz endişem

Savunmam bu yüzden

Bu yüzden bir küçük iz bırakmak için didinmem.

 

Bazen Sezen Aksu’nun dediği gibi kendini çok küçük hissedersin. Yalnizliği mesken edersin kendine. Bazende bir sohbete hasret kalırsın. Şu derdimi anlatsamda yüreğimi hafifletsem dersin. İnsanlar teknolojinin gelişmesiyle bir nevi yalnızlaştı. Chat edecek bir dost arkadaş bulamıyoruz bu yüzdende sohbet sitelerine başvuruyoruz. Bugünlerde bedava sohbet sitelerine rağbet arttı. Seviyeli güvenilir sohbet sitelerine ulaşmak kolaylaştı. Sizde kendinizi yalnız hissediyorsanız, dertlerinizi anlatıp hafiflemek isterseniz hiç vakit kaybetmeden katılın aramıza. İster bilgisayarınızdan veyahut mobil ile kolayca bağlanabilirsiniz sunucularımıza.

Mutlu olalım, Mutlu kalalım, Mutlu edelim…

 

Sohbete giriş

Sohbete giriş

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (28 Yorum)

  Sessiz kalmak aslinda susmak değildir, sessiz kalmak; içindeki sesin daha çok kendine yaptığın yanlışlara bağırmasıdir, hayatın bütün gerçeklerini yüzüne vurmasidir…
  Bu nedenle insanın hayatında gerçek dostları olmalı çıkarsız ve yalansız… çünkü her düştüğünde seni yeniden kaldırsın, her tehlikeden elinden geldiğince seni korusun…
  Hayatımızda böyle dostların çıkarsız arkadaşlıkların olması dileğiyle. ..
  HcR emegine saglik, makalelerinin devamını dilerim

  Nergislerce

  Küçüğüm daha çok küçüğüm :)) aslında hepimiz tökezledigimiz zaman bunu demiyor muyuz 🙂 duygular yazıya dökülünce güzel :)) bu tatlış duyguları hem bir şarkı hem de kendi yazınla bulusturunca daha bir anlamlı olmuş 🙂 iyi arkadaşlıklar iyi dostluklar 🙂 illa ki denk geliyor 😘

   Çok teşekkür ederim Nergiss cim 🥰 okuyan güzel yüreğine şifa olsun…

   Güzel bir arkadaslığın dostluğun başlangıcı olsun inşallah💐

  Öncelikle bu kalpten yürekten yazılan makale için kalbinize yüreğinize sağlık dünde zevkle okudum yazınızı bugünde okudum gerçekten nedesem az biz yazı bu kadar anlamlı olur nedesem az okurken bile farklı bı dünyada hissettim kendimi inanın yazmak isteğim şeyleri yazamıyorum bi küçük çocuk gibi🙂 eminege yüreğine kalbine parmaklarına kalemine sağlık hcr

   Çok teşekkür ederim DoCo okumaya değer görüp değerli fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için, güzel yüreğinize şifa olsun.

   Güzel samimi dostluklar için bütün dostlarımızı sohbetbaslara bekleriz

  Emegine saglık hacer sezen aksunun harika şarkısını konu edinmissin. Bütün şarkılar zaten insanların hüzünlerini mutlulugunu anlatır.
  Bazen dogru bildigimiz bizi yanıltır ama insan hata yapmadan hiçbirşeyi ögrenemez.
  herşeye ragmen sezen candır:)

   Teşekkür ederim Ben okuyan güzel yüreğine sağlık. Şarkılar insanların yüreklerine ne de güzel dokunuyor.. duygularımıza tercüman oluyor… minik serçemiz yüreklerde taht kurmuş, değerli sanatçımızdır.

  Büyüğümm daha çokk Büyüğümm nirim nirim. 🤭🤭Makaleyi hazırlayan sevgili admin i miz e çok tşkrlerr mükemmel bir makale olmuş emegine yüreğine sağlık olsun.Sezen Küçüğüm daha çokk küçüğümm.Sohbetin ve yayıncılığın en güzel en keyifli hali sohbetbaslar.com ailesi olarak siz degerli dostları aramızda görmekten mutluluk duyarız.. 🙏

   Çok teşekkür ederim Özkan okuyan güzel yüreğine sağlık.

   Bizde bütün dostlarımızı sohbetbaslara bekleriz, gelin samımı sevecen insanlarla tanışın, hayatınıza yeni ufuklar acın !

  SosyalmanyaK

  cok efso eskilere alipta başımızi gittik yaad ettik hacer emeğin ve bize tekrar tekrar hatırlattığın için çok cok tsk

  Hacer emegine saglik öncelikle insan oğlu kırılgan bir varlıktır o yüzden herkezin ruh hali bir degil aile çevre yaşam standartları vb kısaca hersey kısaca göründüğü gibi değil herkezin icinde bir fırtına kopar ama anlatamaz

   Fisek okuyan güzel yüreğine sağlık! Evet öyledir, sarkılarda bize eşlik eder. Bazen güldürür bizi.. bazen ağlatır. Hayat işte… zorluklarla ve ayni zamanda güzelliklerle doludur.

  Biricik ablamm emeğine yüreğine sağlık çok güzel olmuş.^-^

  Sezen AKSU deince akan sular durur emeğinize sağlık.

   EfEs teşekkürler efendim, okuyan güzel yüreğinize sağlık. Sezen Aksu bir başkadır, yüreklerimize nakış nakış işlenmiş, bizi bizden alan çok değerli sanatcımızdır..

  CübbeliAhmetHoca

  Konu ne

  Gamzeli_Hatun

  Müzik hepimiz için susmanın dili, söyleyemediğimiz ne varsa söz hakkını notalara bırakma şekli. Cesaret edemediğimiz zamanlarda imdadımıza yetişir işte o söylüyor söylenecek ne varsa.. Hacer güzel yürekli arkadaşım emeğine yüreğine sağlık çok güzel olmuş

   Teşekkür ederim Gamzeli_Hatun okuyan güzel yüreğine şifa 💐 müzik duygularımıza tercüman oldukça dinlemeye hissetmeye devam edeceğiz!

   Güzel samımı dostluklar için herkesi sohbetbaslara bekleriz.

  Bu Güzel Esere Degerli vaktini ve Emeğıni Harcadığin icin Sonsuz tesekkürler Gercekten Cok guzel olmus Çok teşekķür ederiz bu güzel Emeğini bizimlede paylastigin icin Güzel yürekli insan Hacerim inş devami gelir güzel Makalelerinin beklemedeyiz:)

   Oy Nehir mm ❤️ Asıl ben sana teşekkür ederim okumaya layık gördüğün degerli vaktini bana ayırdığın için, güzel yüreğine şifa olsun 💐

  Keşke Hiç BuyumeSeydım ! Küçük KalSaydım

  Karizma 44

  Öncelikle sayın admin arkadaşimiz makale baş yazarımız(halide edip adıvar) dediğim saygıdeğer hocamız, yazıdaki anlam ve önemi belirten makalemize, Sezen Aksunun dediği gibi kendini çok küçük hissedersin. O vakit yalnızlığı mesken edersin kendine bazen hasret kalırsın bir sohbet için bazende acılarını duygularını hafifletmek için bir dosta ihtiyaç duyarsın. Amavelakin, görüyoruz ki teknoliji gelismesiyle tamamen insanlar yalnizlaştirildi. Bir misafirliğe gittiğimizde dahi elimizde düşmeyen telefon eskiden dilimizde düşmeyen sohbetlerimizi elimizden aldıkları gibi. Halbuki eskiden cocukken teknoloji yoktu ama mutluluk çoktu. Şimdi herşey bolluk var ama şükür maalesef yoktur. Eskiden cocuklukta oynadığımız mutlu olduğumuz oyunlar şuan teknoloji ile elimizden alındı. O yüzden çocukluğumu istiyorum . Nazım Hikmetin dediği gibi, Çocukluğumu özledim…
  Yara bere içindeki dizlerimi…
  Pamuk helvaya yapışmış suratımı…
  Elma şekerine bulanmış ağzımı…
  Yaramazlık yaptığımda annem görmesin diye…
  Saklandığım kapı ardını…
  Oysa…
  Çoktan sobeledi hayat…
  Bana çocukluğumu geri verin yada çocuklaşan yüreğimi gebertin…
  SAYGILARIMLA…
  KARİZMA 44

   Okuyan güzel yüreğine saglık Karizma44, değerli yorumun için çok teşekkür ederim, değerli dost.

   Aynen sana katılıyorum… insanoğlu her şeyi tüketiyor.. sonunda gerceklerle yüzleşince, konuşacak dertleşecek ne bir ailemiz ne dostumuz ne de arkadaş bulamayacağız. Elimizde telefon duygusu sömürülmüş insan olmaya mahkum kalacağız. Rabbim korusun !

   Samımı güzel arkadaşlıklar için herkesi sohbetbaslara bekleriz…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X