Sağlıklı Yaşam

Admin     19-01-19     Sohbet Odalari     Sağlıklı Yaşam     664 Defa Okundu

Sohbetbaslar.com yönetimi olarak siz değerli misafirlerimizin sağlığı bizim için çok önemlidir. İnsanlar ne kadar sağlıklı olurlarsa hayatta da o kadar verimli olurlar, siz değerli sohbet severlerimiz için araştırarak sizlere sunacağımız sağlıklı beslenme ile faydamızın dokunacağını ümit ediyoruz.
Sağlıklı bir hayat için doğru beslenme ve öğün atlamamanın en önemli adım olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Gönül Tuba Ciğerli doğru bir beslenmenin 10 altın kuralla sağlanabileceğini söyledi. Özellikle öğün konusunda dikkatli olunmasını tavsiye eden Ciğerli’nin 10 altın kuralı şöyle.
1 SAAT İÇİNDE KAHVALTI YAPIN
Sabah uyandıktan sonra, 1 saat içinde kahvaltı yapın. Peynir, domates, salatalık, zeytin, az yağda pişirilmiş yumurta, kepek veya çavdar ekmeğinden oluşan güçlü bir kahvaltı ile güne başlayın.
TAVUK HİNDİ BALIK
Öğle ve akşam yemeklerinde, tavuk, hindi, balık gibi beyaz et tüketmeyi tercih edin. Yemekleri, aşırı yağlı ve tuzlu pişirmemeye özen gösterin. Haftada en az iki günde mutlaka balık tüketmeye özen gösterin.sağlıklı yaşam ile ilgili görsel sonucu
HER GÜN 3 PORSİYON MEYVE
Her gün en az iki porsiyon sebze ve üç porsiyon meyve yiyin. Mevsimine uygun taze sebze ve meyve tüketmeye özen gösterin. Meyveleri, sıkarak suyunu içmek yerine, sadece meyve olarak tüketmeye dikkat edin.

SEBZE VE SALATA EKSİK OLMASIN
Öğle ve akşam yemeğinde, sebze yemeği ve salata ana yemeklerinizin yanına mutlaka eşlik etsin. Her gün en az 1 kase tam tahıl ve baklagil tüketmeye özen gösterin. Tam tahıllı besin tüketiminin, erken ölüm oranını yüzde 15 ile yüzde 25 oranında azalttığı düşünülmektedir. Aynı zamanda soya fasulyesi, nohut, mercimek gibi baklagiller lif açısından zengindir.
KURU YEMİŞ TÜKETİNkuru yemiş ile ilgili görsel sonucu
Her gün en az 1/3 kase kabuklu yemiş tüketin. Ham kuruyemiş tercih edin. Her gün, bir avuç çiğ badem veya çiğ fındık sağlık için yararlıdır. Aynı zamanda, bol baharat tüketin. Zencefil, kurkumin ve sarımsak tüketmeye özen gösterin.

OMEGA-3 TÜKETMEYE ÖZEN GÖSTERİNomega 3 besinleri ile ilgili görsel sonucu
Omega-3 içeren takviye gıdalar alın. Temel yağ asitleri olan omega-3, vücudumuzda üretilmediği için, mutlaka besinler ile alınmak zorundadır. Yeterli miktarda alınmadığı taktirde, kardiyovasküler (dolaşım sistemi) sistemi bozukluğu başta olmak üzere, diğer hastalıkları beraberinde getirecektir. Mevsimine göre balık çeşitleri, su yosunu ve balık yağlarında bulunan omega-3 tüketmeye özen gösterin.

HAFTADA 4 FİNCAN ÇAY
En az 4 fincan çay için. Çay, kandaki kolesterolü düşürmeye, arteriyel plakları azaltmaya, kan damar fonksiyonunu geliştirmeye ve lipit oksidasyonunu azaltmaya yardımcı olabilir. Kahve tüketecekseniz, kafeini azaltılmış çeşitlerini için.
ET ÜRÜNLERİNE DİKKAT
Et, işlenmiş gıda, trans yağlar ve süt ürünlerini sınırlandırın. Yüksek miktarlarda et ve trans yağ, kandaki kolesterol için zararlıdır. Trans yağlar, işlenmiş gıda ve süt ürünleri ile ilgili olarak ise, kolesterolünüz kontrol altında tutmak adına bu besinlere fazla rağbet etmeyin.

sağlıklı yaşam ile ilgili görsel sonucu

BESLENMENİZİ EGZERSİZLE DESTEKLEYİN
Diyet yerine, egzersizle desteklenen bir beslenme sistemi oluşturun. Vücudumuzun karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Mesela sadece protein ürünlerinin alındığı protein diyeti yaparak vücudun işleyişini bozmamaya özen gösterin. Haftada direnç çalışması, kondisyon ve esneme egzersizlerinin karışımı olarak en az 5 saat egzersiz yapın.
SİGARA VE ALKOL TÜKETMEYİN
Sigara ve alkol tüketmeyin. Sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeyi istiyorsanız, kesinlikle sigara ve içki içmeyin.

sağlıklı yaşam sohbet ile ilgili görsel sonucuHer şey siz değerli üyelerimizin sağlıklı bir şekilde hayatlarınızı devam ettirmeniz için hazırlayarak sizlere sunuyoruz. Mutlaka okuyarak sizler de sevdiklerinize bildiriniz. İnsanlık görevinizi yerine getirerek daha sağlıklı nesiller hazırlayınız. Okuduğunuz için teşekkürler, şimdi yorumlarınızı da bekliyoruz 🙂 ve Sohbet sitemizde de bizlere katılarak güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Mange generiske potenspiller er fremstillet under kritisable forhold i land, der forbinder byen og Østersøen eg er der kun fa, der har rad til det. Ifølge de nationale statistikker er forekomsten af ED ganske foruroligende i vores land, for dette link at få den bedste behandling er det vigtigt. ED kan påvirke din selvtillid eg således at det vil være lettere at få rejsning eller hvis du bestiller Vardenafil fra 121doc.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X