Milli ve Manevi Değerlerimiz

Hacer     22-02-21     Genel     Milli ve Manevi Değerlerimiz     243 Defa Okundu

 

Değerli okurlarım bügün ki konumuz Manevi Değerlerimiz.  Değerli arkadaşımız ByEsmerin seçmiş olduğu konu. Keyifle okumanızı dilerim.


Milli ve Manevi Değerler

 

toplumu bir arada tutar ve geleceğe yön veren vazgeçilmez zenginliklerdir. Kalbi ve ruhu besler. Din, dil, tarih, kültür, örf- adet, gelenek ve göreneklerdir.

 

Manevi değerler ise kişinin gideceği yönü belirler. Ne giydiği, nerede yaşadığı, kiminle evleneceği, yaşamak için ne yaptığına kadar her şey maddi veya manevi değerlerin etkisindedir.

 

Maddi zenginlikler kaybedilse bile onları yeniden kazanmak mümkündür lakin manevi değerler kaybedildiğinde onları telafi etmek oldukça zordur.  

Manevi değerler, insanların düşünce ve inançları çerçevesinde, güvenilir bir ortamda yaşamayı hedefler. Bu değerlerimiz insanlara huzur, güven ve mutluluk sunar ve birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayi hedefler.

 

Milli ve manevi değerlerine

sahip çıkmayan milletler tarihten silinmeye mahkum kalmışlardır. Bu yüzden, bir toplumu içten yıkmak isteyenler dini ve milli değerlerini yok etmeye, örf, adet ve geleneklerini unutturmaya çalışmaktadırlar.


Çevremize baktığımızda, ürpererek gördüklerimiz olaylar bize dini ve ahlaki değerlerimizi yavaş yavaş kaybettiğimizi göstermektedir. Ne yazık ki insan olma vaziflarımızi kaybediyoruz ve bunun bilincine varmıyoruz. Toplumca değerlerimizden çok uzakça yaşiyoruz. İnsanların önceliği ahlak ve dini değerler yerine şahsi değerler oluyor. Dünyadaki insan ilişkilerine baktığımızda, dehşete düşüyoruz. İnsanların doğaya ve birbirlerine yaptığını hiçbir canlı  yapamaz. Yalanlar, entrikalar, kandırmalar, çaresizlikler, kabullenmeler, iyilikten nasibini alamayanlar, manevi değerleri hiçe sayanlar ve ne yazıkkı milli değerlerin yüceliğinden bihaber olanlar..

Kuldan utanmayanlar, Allahtan korkmayanlar. Gözleri yaşarmayan merhametsizler, yüzleri kızarmayan yüzsüzler.. Daha neler, neler saymakla bitmez! İnsanlar  güzel ahlak, saf, içten, sade, temiz davranışlar sergilemek yerine, kötü insanlara imreniliyor! Kötülükten beslenmeye yöneliyor. Böyle bir toplum çökmeye mahrum kalıyor. Maalesef öyle bir çağda taşiyoruz ki, kötülük kazanıyor. Kötü olmak, lanet okumak, insanlara zarar vermek, toplumu tahrip etmek, devlete hasar vermenk marifet sayılıyor! !

İnsanca yaşayalım.
İnsanca davranalım.
İnsanca isteyelim.
İnsanca
 düşünelim, hislerimizi insani değerlerle sınırlayalım. Bu bu kadar zor olmamalı.

 

Biz sohbetbaslar ailesi olarak  milli ve manevi değerlerimize çok önem veriyoruz. Userlerimiz için seviyeli ortam sunmaya ve kaliteli insanlara buluşturmayi hedefliyoruz. Sağlam arkadaşlığın kurulduğu, dürüst seviyeli insanların bir arada vakit geçirdiği nezih bir ortamdır Sohbetbaslar. Dünyanın farkli yerlerinde yaşayan insanlarla tanişmanin doğru adresidir. Sizlerde temiz bir ortamda sohbet etmek istiyorsanız, dilerseniz bilgisayarınızla veya Cep telefonlarınızla kolayca bağlanabilir, seviyeli sohbet sitelerimizde sohbet edebilirsiniz. 

Önce iyi insan olalım, sonra yeni yetişen nesillere, zeki aydın gençlerimize örnek olalım.

 

“Medeniliğin gerçek testi ne nüfus, ne şehirlerin büyüklüğü, ne de yetiştirilen üründür; sadece ülkenin yetiştirdiği insan tipidir.”

 

 

Umut ediyorum  dünyamız daha yaşanılır olacaktır. 

İnsani değerlerimize sahip çıkma dileği ile,  

hoş kalın, sağlıklı kalın, sohbetsiz kalmayın!

 

 

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (22 Yorum)

  hacer gine dokturmussun efendim sen yazacan da kotumu olacak gine tam ustune bassmissin konun evet eski deyerler yok ama neden bizim yuzumuz den emegine saglik uguzel yazilarin icin tesekur ederim kendi adima

  Hacer emeğine kalemine sağlık gene harika bir paylaşım olmuş manevi değerlerimizi bilmemiz ve korumamiz gerektiğinin bilincinde olmalıyız

  HcR mm yine mükemmel bir paylaşmış harika bir yazı olmuş gerçekten milli değerlerimze sahip çıkıp korumamız gerek gelecek nesil de. Bunları bilmeli öğrenmeli onlara güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin görevi..

   Teşekkür ederim Zaman mm ❤️ Okuyan güzel yüreğine sağlık. Değerlerimize sahip cıkmamiz gerek.. yoksa bir nesilde ziyan olur gider

  emeğine sağlık HcR Güzel CaLışma olmuş.

  Hacer duygularıma tercüman olduğun icin çok teşekkür ederim sagol işte bizi biz yapan otelestirmeyen birlik ve beraberliğimizi sağlayan bir tek olmamızı sağlayıp ayrıştırmaya değerler bunlar bunlar olmayınca yozlaşmış bit toplum malesef kaçınılmaz olur çok teşekkür ederim emeğine yüreğine sağlık keyifle okudum biz ve bizden sonraki nesillere bu değerlerin bizi biz yaptığını aktarmak her bireyin görevi olmalı.saygi ve sevgilerimle

   Çok teşekkür ederim ByEsmer, güzel bir konu senın sayende kelimelere döktüm.

   Güzel sağlıklı nesiller için değerlerimize sahip çıkalım.. birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun insallah. Aminn

  Hacer başta kardeşim byesmer ve seni bu güzel makale için tebrik ediyorum,muazzam bir paylaşım olmuş emeyine yüreğinize sağlık…Bizi Biz yapan bu değerlerimize sahip çıkıp onları her kuşağa aktarmak en önemli görevimiz olsa gerek diye düşünüyorum,saygılar ve sevgiler hoş kalın…

   Çok teşekkür ederim Tolga, okuyan güzel yüreğine sağlık.. aynen sana katılıyorum tolga. Gelecek nesillere mirasımız değerlerimiz olmalı

  Öncelikle makaleyi yazan adminim Hacer mmm emegine yüregine kalemine saglık süpesiz harika bir yorum olmuş 🤗❤️ Sohbetbaslar.com ailesi olarak tüm gönül dostlarımızı bekliyoruz..

   Teşekkür ederim Yesim mm okuyan güzel yüreğine sağlık ❤️

   Samımı sohbetler için sohbetbaslar.com dayız !

  Makeleyi yazan sevgili hacer e tşkrler çok güzel bir konu örf adet ler den gün geçtikçe ne yazıkki uzaklaşan toplun haline gelmeye başlkadık . inşallah tek dilegim ki rabbim bizdeki bu eksiklikleri en kısa zaman da düzeltmeyi nasip eyler duygun daim eksiklemsin kalemin daim olsunn ..

   Teşekkür ederim Özkan, okuyan güzel yüreğine sağlık. Bir toplum için örf ve adetler cok önemlidir… toplumu diğer toplumlardan ayıran değerlerimiz.., birlik ve beraberliğimizi güçlendirir.

  Byesmer cok güzel konuya deginmiş hacer sende cok güzel yazıya dökmüssün emeklerinize saglık.
  Dünyada ne kadarmiyi insan varsa bir o kadar kötü insanlar mevcut ama herseye ragmen umarım daha güzel bir hale gelir dedigin gibi.

   Çok teşekkür ederim BeN okuyan güzel yüreğine sağlık.

   İyi ve kötü insanlar her zaman olacaktır… rabbim karşımıza iyi insanlar çıkarsın inşallah.

   Güzel dostluklar için bizim tercihimiz sohbetbaslar.com !!!

  Bu makaleyi yazan HcR arkadaşımıza ve bu makalenin yazilmasinda konusunun bulunmasına katkı sağlayan ByEsmer arkadaşımızın emegine saglik. HcR arkadaşımızın da yazısında dediği gibi “”Milli ve manevi değerlerine
  sahip çıkmayan milletler tarihten silinmeye mahkum kalmışlardır. “”

  DuYgUSuZ

  unutmaasak keşke bu değerleri teşekkürler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X