Maskeli Sohbet

Hacer     21-12-20     Genel     Maskeli Sohbet     390 Defa Okundu


Maskeli Sohbet

Bazen insanlar kendi aralarında sohbet ederken, ikiyüzlü insanlardan bahsederler. Bazılarının iki yüzü var ama maskeleri çoktur. Mekan ve zamana göre farklı maskeler kullanırlar. Artık ne yazık ki çevremizde vicdanına bile maske takarak gezen ikiyüzlü, riyakar ve sahtekar insanlarla dolup taşıyor.

 

Arif Nihat Asya, bir şiirinde;

“Yeryüzünde riya, inkar, hıyanet

Altın devrini yaşıyor…

Diller, sayfalar, satırlar

“Ebu Lehep öldü” diyorlar.

Ebu Lehep ölmedi, ya Muhammed,

Ebu Cehil kıtalar dolaşıyor!” derken acaba bugünlerden mi bahsetmişti ?

 

Bugün etrafımıza baktığımızda, Arif Nihat Asya’nın söylediklerinden yüzlerce kat daha fazla ihanetle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz.

“Dost” dediğimiz birçok insan yanımızda iken yüzümüze gülerken, bizi teselli ederken bile arkamızı döner dönmez kuyumuzu kazmaya başlıyor. Böyle bir devirde, kim gerçek dost, kim değil ayırt etmesi gerçekten çok zor.

Arkadaşlıklar ve dostluklarda menfaat üzerine kuruluyor. Ruhsuz hedefi olmayan bir insan sürüsünden başka bişey değiller ! Yoğun iş temposunda insanlar bitkin, kırgın yorgun kimi zamanda vicdansız ve katı yürekli oluyor. Birbirimize güvenemiyoruz. Güler yüzlü tatlı dille sohbet edemiyoruz! Duygusuz, dengesiz,  patavatsız insanların yersiz konuşmaları yüzünden insanlar biribirinden uzaklaşıyor ve biribirlerine şüphe ve endişeyle bakıyorlar.

 

Ne ara bu duruma düştük ? Anlamıyorum. Şüpheci güvenilmez insanlar olu verdik !

Ne yazık ki çevremizde gördüğümüz gibi cocuklarda bakıcılara emanet edilerek sevgiyi, saygıyı şefkatı öğrenmeden, kural bilmeden, anne sıcaklığını ve merhameti tatmadan büyüyorlar. Kayıp bir nesil, kolay para kazanmanın hesabını yapıyor, kısa yoldan zengin olmanın hayalını kuruyor.

 

Kimse kimseye güvenemezken, inanamazken nasıl yaşanır, nasıl yaşatılır erdemli bir insanlık. Doğrusu anlamak zor. Ancak gençlerimize gereken ilgiyi verirsek, iyi bir ahlak ve aile terbiyesi aşılarsak belki o zaman aileye, devlete, millete, vatana bağlı nesiller yetiştirmeye başlarız.

Geç olmadan Aklımızı başımıza alarak, tefekkür ederek, “Neler yapabilirim, üzerime düşen görev nedir?” diye, belliğimizi zorlamalıyız.

Yoksa Allah korusun sonumuz iyi olmayacaktır!

Sizlerde sohbet edecek arkadaş bulamadıysanız, güzel ve nezih bir sohbet ortamda bulmaya ne dersiniz ?! Yeni insanlarla tanışarak güzel sohbetlerde bulabilirsiniz. Kalıcı dostluklar edinerek dertlerinizi kederlerinizi ve mutluluklarınızı paylaşa bilirsiniz! Hayat paylaşınca güzelleşiyor! Dertler paylaşınca azalıyor. Belki sizde senelerce aradığınız doğru insani bu sohbet sitelerinde bulursunuz, yalnızlıktan kurtulursunuz.

Beklemeyin cesaretinizi toplayın sohbetbaslar.com tıklayarak seviyeli dürüst insanlarla tanışın. Beklemek sadece zamanın geçmesini sağlar. Ömrünüzden giden senelerin arkasından bakmayın, değerlendirin

 

Özlediğimiz sohbetlere kavuşabilmeyi,

Gerçekten hissederek sarılabilmeyi,

Olduğumuz gibi görünebilmeyi diliyorum. . .

Hoş kalın, mutlu kalın tebessümle kalın…

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (22 Yorum)

  malasef durum bu. kimseye güvenenez olduk hep bi art niyet arar olduk .
  bizi bu durma düşürenler utansın dicemde artık utanma diye bir özellikte kalmadı…Yoksa Allah korusun sonumuz iyi olmayacaktır!:(

  VarsıN bin tane yüzleri olsun varsın hep ihanet etsinler Varsın iyi niyetimizden vursunlar.Yinede iYiLiği alt edemiycekler… Biz bir gün onlar hergün kötülüge mahkumlar.. Makaleyi yazan adminim emegine saglık Hacer mmmm :**🌺🌺🌺 Sohbetbaslar.com ailesi olarak tüm gönül dostlarımızı bekliyoruz sevgiler…

  inSanın Sözü Neyse Özüde O Olmalı. Sizde Bizimle TanıSmak Ve Sohbet etmek İsterSeniz Sohbet baslar.com a Girerek Baslaya Bilirsiniz. Emegıne Saqlık Hacerim 🙂

  S. Aleyküm Menfaat karşısında küçülenlerden, büyük yetişmez sohbetbaslar ailesi olarak kaliteli arkadaşlık ve dostluklar için siz degerli arkadaşlarıda aramızda gormek ten mutluluk Duyarız.Hcr hani m bu guzel mekale İcin teşekkür ederim emegine yuregine saglık.

  Gece_mavisi

  HcR mmm ellerine sağık çok güzel olmuş.

  teknoloji ilerledi ( tv ler telefonlar haberleşme araçları ) ama gel görki sohbet muhabbet azaldı, ilaç sektörü büyüdü arttı hastaneler misali çoğaldı ama hastalıklar arrttı çözümler azaldı buda yetmez gbi iki yüzlü insanalr fazla türedi ve çok güzel yazı olmuş–ellerine sağlık hacer teşekkür ederiz

   Teşekkür ederim duygusuz, okuyan yüreğine sağlık!

   Güzel samımı muhabbetler için sohbetbaslar.com bekleriz . . .

  Maalesef iki yuzlu insan o kadar cokki cevremizde defalarca herkes sahit olmustur bazen öle yeri gelirki hic ummaz arkamizdam is cevirmez dostumuz yedigimiz ictigimiz ayri gitmez dedigimiz kisiler bi bakmisizki bizi sirtimizdan hancerle vurup yaralamisla Allah bolelerini islah etsin kim ne is ceviriyosa arkamizdan kendi kazdiklari kuyuya dussunler insallah bosa dememisler bu devirde babana bile güvenme die 🙂

   Aminn Bedirhan, çok teşekkür ederim yorımun için. Ne yazık ki çok acı, insan ailesine bile güvenemezse, yaşamın bir anlamı kalır mı ? İnsan için en değerli ailesidir. Aklımızı başımıza almamızın zamanı geldi.

   Samımı arkadaşlıklar için sohbetbaslar.com tercih edelim… sevgiye saygıya dostluğa önem verenlerin mekanına sizleride bekleriz

  Yazan adminin emegine saglik. Sohbetbaslar.com u ziyaret etmeyi unutmayiniz..

  Emeğine yüreğine sağlık ablam cok güzel bir konuya deyinmissin 🙂

  Okadar iki yuzlu insanlar cogaldiki malesef kimseye guvenimiz kalmadi cok guzel yazi olmus emegine yuregine saglik kuzum.

   Teşekkür ederim Melodie mm,
   Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah.

   Güzel seviyeli muhabbetler için sohbetbaslar.com dayız !

  Keşke insanların gerçek yüzünü yüzüne baktığımızda görebilsek.. Çok güzel olmuş HcR mm emeğine yüreğine sağlık ❤️❤️

   Keşke canım bende çok isterdim. Okuyan yüreğine sağlık canim ❤️

   Samimi arkadaşlıklar için Sohbetbaslar.com’dayız !

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X