Maskeli Sohbet Balosu ve Sahte Yüzleri

Admin     24-12-20     Genel     Maskeli Sohbet Balosu ve Sahte Yüzleri     686 Defa Okundu

 


Maskeli Sohbet Balosu ve onun sahte yüzleri

Teknolojiyi hayatımızın dışında düşünemiyoruz. O kadar alıştık ki! Panik yaşıyoruz bağlantı kesildiğinde. Bizim hayat felsefemizin bir parçası olmuştur. Hayatimizi kolaylaştırıyor, sosyalleşmemizi sağlıyor. Her türlü bilgiye bir ‘tık’ ile kolayca ulaşabiliyoruz. Bununla birlikte farklı kültürler, farklı insanlarla tanışmamız kolaylaşıyor. İstediğimiz insanlarla sohbet etme imkanı sunuluyor.

Kimimiz Facebook’ta, kimimiz online oyun oynamakta, kimimiz de arkadas sohbet odalarında. Özellikle reel hayatında kolay arkadaşlık kuramayan çekingen insanlar, sanalda daha rahat haraket edebiliyor.

Bu aralar gazetelerde okuyup televizyonlarda seyrediyoruz… Evden kaçan kaçana, genci, bekarı, evlisi, yaşlısı, çocuğunu bırakıp kaçan mı ararsın yoksa çocuğuyla birlikte kaçanlarımı … geriye kalan parçalanmış aileler, ortada kalan masum çocuklar!

Çok acı!

Çocuklar internet  sayesinde derslerini bir kenara bırakmış, tehlikeli oyunlar oynuyorlar, sonu ölüme kadar gidiyor. Ne aile sohbeti kaldı, ne de karı koca muhabbeti. Koca işten gelir, yemeğini yer, hemen bilgisayar başına geçer. Kadın desen dizilerini izler televizyon karşısında. Çocuklar başıboş ne yapıyor kimse bilmiyor! Arkadaş buluşmaları, o güzelim sohbetli yemek sofraları da bitti. Yerine Kameralı sohbetlere bırakıldı ! Sanal dünyanın girmediği alan kalmadı ! Fatura ödemeleri, banka işlemleri halledilir oldu bir tuşla. Hareket etmez olduk… Sanırım, zayıf insana rastlamak artık mümkün olmayacak ! Çocuklar bile saatlerce bilgisayar önünde obeziteye mahkum ediliyor!

Uyan Anne ve Baba ! Sorumluluklarını hatırla !

Ama asıl en büyük tehlike sanalda söylenen yalanlara inanmaktır. Çoğu insan hayal kurduğu bir benlikle kendini olağanüstü gösterme uğruna, yalana başvuruyor. Konuştuğu insanları etkilemenin yolunu arıyor. Tanıttığı kendi değil, olmak istediği kimliğe bürünüyor. Zayıf ya da kilolu, genç ya da yaşlı, evli ya da bekar olması önem taşımıyor. İstediği veya hayal ettiği kişiye dönüşüyor! Bu yüzden duygular ani ve yoğun yaşanıyor, kolaylıkla hoşlanılıyor. Sınır yok sanal dünyada. Sorunlar kolayca ve rahatlıkla paylaşılıyor. Sevgi ve ilgi yoksunluğu giderilmeye çalışılıyor. Çoğunlukla sonu hüsran oluyor. Şüphe üstüne kurulmuş ilişkilerin kimseye bir faydası olmayacaktır, faydadan ziyade kişiye zarar vermektedir. Karşımızda ki insandan şeffaflık ararken , biz gerçekten ne kadar doğruyduk ! sanal alemde gerçeği değil, kurduğu hayalleri paylaşmakta. Yani, hayali bir hayat yaşamakta…

İnsanlık değerlerimizi kaybettiğimizin farkına bile varmıyoruz.

Görmeden sevmeler, dokunmadan sevişmeler, emoji yoluyla öpüşmeler… Evlisi de yaşıyor, bekarı da. Ne yazık ki sanalda aldatmalar rekor rakamlara ulaştı! Önce tanışma, sonra yazışma, sonrası camda, hoşlandıysan buluşma… Sistem herkeste aynı işliyor, başka yolu yok sanalda.

Peki;

Çekingenlik ve içe kapanıklılık mı?

Gerçeklerden korkup kaçmak mı?

Sevgiye ve ilgiye açlık mı?

Can sıkıntısını gidermek, sorunları unutmak mı?

İstediğimiz gibi biri olabilmenin kolaylığı mı?

Bizi hangi düşünce itiyor sanal dünyaya, bilemiyorum!

 

Şimdi,

Ya! Devam etmek var, Sanaldaki yalan hayata.

Ya da!

Korkmadan yaşamak var, Gerçek hayatta.

Seçim elimizde !

 

Sevgiyle kalın,

güzelliklerle kalın,

gerçeklerle kalın…

muhabbetleriniz şeker tadında olsun

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (16 Yorum)

  Başta makaleyi paylaşan admin emeğine sağlık nezih ve kaliteli bir soner ortamı arıyorsanız tam adresi sohbetbaslar.com

   Teşekkür ederim esaret, okuyan yüreğine sağlık.

   Güzel dostlukların kurulduğu tek adres sohbetbaslar.com. Sizleride aramızda görmekten mutluluk duyariz

  Egitim ailede başlar… Cocugunu yeterince ciddiye almayan anne cocugunun sanala bagımlı olmasına zemin hazırlar. Aileler cocuklarıyla geçirdikleri zamanın kıymetini bilmeli sanala köle yapmamalıdırlar. Oyalansın die telefon deil kitap verin.. Makaleyi yazan adminim emegine saglık Hacer mmm.. 🌺🌺🌺 Sohbetbaslar.com ailesi olarak tüm gönül dostlarımızı bekliyoruz..

   Teşekkür ederim Yesim mmm ❤️ Okuyan yüreğine sağlık canim. Çok güzel izah etmişsin. Maalesef ebeveynler cocukların kücük yaşta akıllı telefonlarla oynamalarına müsade ediyor ve övünüyor ! Çocuklarının zeki olduklarını söylüyorlar. Hiç alakası yok! Sadece anne babamın cocukları ile ne kadar cok ilgisiz olduklarının bir kanıtı aslında!

  YalanCının Mumu YatSıya KadarDır. Ne ederSe inSan Kendine Eder . Bu Güzel yAzını Okumakdan Çok Zevk Aldım Canım Devamını Gelmesını Dilerim Emegine Saqlık. Sohbetin Tek Adresi Sohbetbaslar.Com Bır Tık Kadar Yakın.

  Gerçekten çok doğru ve yerinde bir yazı olmuş Emeğine sağlık HcR mm ❤️❤️

  Günümüzde teknoloji bizler icin eşsiz güzellikler sunsada malesef bi o kadar da köt niyet te kullananlar oldukça çok bu teknolojiden en güzel çekilde faydalana bilmek ise yapılması gereken en güzel şey makaleyi hazırlayan ve bu konuya dikkat çeken hacer e tşkrler yürek sesi kalemi eksik olmasın inşallah .

   Teşekkür ederim Özkan, okuyan yüreğine sağlık.

   Güzel samimi sohbetler için sohbetbaslar.com dayiz, sizide bekleriz

  Çok yerinde bi yazı olmuş emeğine kalemine sağlık cnm

  Çok güzel ellerine sağlık. Başarılı.

  cokta uzun yorum yapmayan gerek yok sen zaten olayı özetlemişin güzel bi anlatım olmuş emeğine saglık

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X