Mangal sohbeti

Admin     19-03-21     Genel, mobil sohbet, SehirSohbet     Mangal sohbeti     490 Defa Okundu

Kerem arkadaşımız havaların ısınmasıyla birlikte Jöh’e söz verdiği Mangal ziyafetini gelecek haftasonu yapmaya karar verir. Jöh’de kendınce düşünür, şehir dişi değil, araba fazla mazot yakmaz, hatta ıkı gün bişey yemem, mazotuda oradan çıkarırım diye kabul etmiş. Sonra mangal yaliniz olmaz diyerek Yusuf ve Deluu yuda cağırır. Yusufla Deluu hiç bu fırsatı kaçırır mı onlarda Yesıme bahseder.  Cümbüşsüz düğün olur mu ? Olmaz tabiii… Sonunda Mangal ziyafeti bütün sohbetbaslar ailesınde duyulur. Herkes kendınce kendısını davetli Olarak görür ve hazırlıklara başlar…

 

Kizlar hemen telefon trafiği başlar. Mangalde hangi kiyafet uygun olur diye, aralarında büyük bi tartişma başlar. Yok etekti, elbiseydi, pantolondu, tshörtü, shorttu derken… saatler konuşulur ve en Sonunda karar veremeyip, ortama göre kiyafet götürelim derler. Oldu mu şimdi 3-4 Bavul kiyafet !   Sonra Adanaya nasıl gideceğiz diye kara kara düşünürken, Yesimin aklına güzel bir fıkır gelir. Otobüs tutariz hep beraber eğlenceli bir yolculuk olur demiş ve esaret benim emektarı alırız der.

 

Sohbetbaşlar ailesı yolculuklarını planlarken, garip Kerem başına gelecek büyük felaketten habersiz, arkadası Jöh ‘ü nasıl ağırlayacağını düşünür. Bir kuzu çeviririm yeter, derken Yusuf arar, davet için çok teşekkür ederiz, istediğn bişey var mi diye sorar. Kerem biraz şaşkin ama belli etmeden olayı anlamaya çalişır. kimle geliyorsunuz derken bütün sohbetbaslar kanalını duyunca, kerem oracıkta, bayılır. Sonra kendine gelir ve Allah  ben bu kadar kişiyi nasıl agırlayacağim ? Hasta numarasımı yapsam, ölmüş numarası yapsam daha makbul olur diye aklından geçirir. kara kara düşünmeye başlar ve sonunda bu büyük fekaketın altından en az zararla cıkmanın en uygun olacagına karar verir. Bir kuzu yetmez en az 10 kuzu çevirmen gerekir diye geçirir Vah vahhhh diyerek, kuzularını üzgün üzgün seyreder.  kaldi 100 tanecık kuzucuk diye sayıklar. 

Sonra kendıne cabucak çeki düzen vermesi gerektiği hatırlar! Biz adanaliyık!  Misafir agırlamadan kacınmayiz, der kendini motive eder. Düğün için bırıktırdiğim paralar ziyafet sofrasına nasipmiş diye kendını teselli eder. Muazzam bi ziyafet sunacağım, dillere destan bir ziyafet olacak diye gururlanır !

O beklenen ziyafet günü yaklaşır…herkes heyecan o günü bekler. Keremın telefonu yine çalar, Kerem çekınerek açar telefonu Melodieymiş arayan. Biz nasıl geleceğiz diye sorar? Kerem yine şaşkınlık içinde, sizdemi geleceksiniz der ? Kerem uçağını yolla, yarin bizi almaya gelsin der ve kapatır ! Kerem yine şaşkın bi şekilde, ucağim olduğunu nerden biliyorlar der ?! Çaresizlık içinde kıvranırken, yusuf ve Deluu belirir kapinin önünde. Kerem onları görünce mutlu olur. Yusuf kulak misafiri olur konuşmaya ve lütfen ben ucagı kullanım, cocukluk hayalim pilot olmak ti diye yalvarır Kereme. Keremde yine çaresiz tamam der. Fazla oyalanmadan Melodie ve Haceri al gel der…

 

öte taraftan Ankara’dan ZamaN ve Gece_Mavisi motorkarına atlamiş… ve Adana yolunu tutmuş.

 

İzmir den Tava ve Bedirhanda özel araçlarına binmiş, heyecanın en doruk noktasını yaşayarak adanaya doğru ilerliyorlarmiş.

Julcem ve Yuppi de birlikte gitmeye karar vermişler.


Samsundan Kralda yol için hazırliğa başlar ve arabasını yolculuk için hazırlar.

Yesim, Vanilya, Aykız, BeN, Esaret ve Özkan birlikte tuttukları otobüse binmişler. Kayseriden geçerken Sadeceyi ve Sinanıda almişlar. Sadecede kara kara düşünüyormuş Adanaya en az masrafsız nasıl ulaşabılırım diye. Fırsat ayağina gelmiş ! Yesimlerle bedavadan giderim diye sevinmiş !

 

Tolga ve ByEsmer de motora atlamış, Bayburttan yola cıkmışlar.

Asıl ben kendi motorumla gelirim diye atlamış motorona. 

Neptun caresiz kalir beni kim alacaktı  diye düşünür, sonra atlar arabasına. 


Cumartesi günü gelmiş catmış, Kerem sevdiği 10 kuzusuna kiymiş ce cevirmeye başlamış. Misafirler yavas yavas gelmeye başlamiş. Bahceye kocaman bi sofra kyrulmuş, güzel muhabbetlerle, yemekler afiyetle yenmış. Bir yandan Adananın güzel türküleriyle oyun havaları oynamışlar, halay çekmişler… Hacer ben halay bilmem diye somurtarak oturmuş. Kerem demokrasıde çareler tükenmez diyerek, telefonundan horon acmış. Hep beraber, bilem bilmeyen, karma karışık bir o kadarda komık şekılde horonlar çıkılmış.

Bu güxel eğlenceyi uzaktan dürbün ile seyreden Duygusuzdan. Bendiz eğlenmek ha diyerek İmtikan planları yapmaya başlamış. Ne yapsam ne yapsam diye düşünmüş ve aklina harika bir plan gelmiş.

Eğlence sabaha kadar sürmüs.. arada sızanlar olmuş! Ama cok güzel eğlenmışler.

Kıskançlıktan sinir krızı geçiren Duygusuz, sinsi planını arkadaşlarını sizmaya başlayınca eyleme geçirmeye başlamiş. Siz beni ziyafete çağırmazsınız ha diyerek, üzerindeki parazitleri arkadaşlarına bulaştırmaya başlamış. Siz bana gülersınız ha ! Sizde kaşının da ben size güleyim diye söylenmış…

Sohbetbaşlar ailesı yavas yavas yenı güne kaşıntıyla uyanmış. Kerem şaşkınlıkla arkadaşlarını seyrediyormu. Yusuf ve Deluu birbirlerını kaşıyormus. Kral sırtını ağaca sürüyormuş, Bedirhan eline bir değnek almiş onla kaşıyormuş sırtını…  kizlar kendilerini cımlere atmış, birbirlerini kaşiyorlarmış.

O esnada kötü adam kahkahası atan dıygusuz ortaya cıkmış ! Naber arkadaşlarım demiş. Onu görenler olayı hemen anlamış, ve duygusuzun peşinden koşmaya başlamış.

Duygusuz hemen arabasına atlamiş ve keyifle istanbul yolunu tutmuş. Sohbetbaslar ailesi soluğu sağlık ocagında almiş ! Doktor her birine merhem vermiş ve kaşıntı geçmiş !

Kerem haydın calişmaya demiş. Kizlar bön bön bakmiş ne calişmasi diye.  Kizlar siz hayvanlarla ilgilenın biz erkeklerde tarlaya gideceğiz demiş Kerem.

 

ZamaN kizları toplamiş ahira girmiş, girer girmez kizlar iğğğğ diye bağirmiş ! Bu ne koku böyle ! Zaman hariç her biri burnuna mandal takmiş öyle girmiş ahira. Vanilya ben hayatta gitmem diye dişarda beklemiş. Kizlar ilk kez süt sağacaklarmiş sirala oturmuşlar ineğin karşisina, ama sağamamişlar! Ne zormuş! Zaman cekilin kizlar demiş, şimdi beni izleyin ddmiş ve rahatlıkla süyü ssğmiş !
Kizlar alkış tutmuşlar tam o esnada inekler korkmuş kaçışmışlar, inekte zamani tepmiş. Kizlar bağırarak ahırdan cıkmışlar. Sonra julce ve yuppi yumurta toplamak için kümese girmiş.

Ne  tatli horozu sevmek istdmişler. Horoz dıklenmiş julce ve yuppi korkutmuş… kümesten koşarak çıkmışlar arkalarında horoz ve tavuklar onları kovaliyormuş. Vanilya ve Melodie gülmekten yere yatmış, o esnada kazlar vanilya ve Melodie yi ibiklemeye calişmiş…

hemen ayaga fırlamışlar kazlar peşinden kazlar… ! Bu kargaşayı gören kangal köpeği havlamaya başlamış. Köpekten korkan Hacer ağacın tepesine cıkmış !

Bu olayi gören köy sakınleri hemen Keremi cağirmiş. Kerem hemen arkadaşlarıyla traktora bınmiş ve evin yolunu tutmuş. Gördüğü manzara karşısında güleyim mi ağlatayim mi diye düşünürken.

Erkeklerin gülmekten yerlere yatmiş !

Allahtan evi yakmamışlar diye şükretmiş Kerem ve hemencecik arladaşlarını evlerine göndermenın yolunu aramiş 😊

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (40 Yorum)

  Emegine kalemine sağlık hcr eğlenceli bir paylaşım olmuş resimler süper ötesi:D

  Bu güzel eşsiz bir konuyu kaleme alan sevgili hacer e tşkrler. Bu dostluk kardeşlik inntek adresi olan sohbetbaslar ekibi olarak allah tan dilegim inşallah bütğn gönül dostları bir sofranın etrafında toplanır dostluk kardeşlik bunu gösterir biz bir aile olarak sohbetbaslar ekibi gönül bagı ile birbirine kilitlenmiş güzide dostlar bi gün de bir araya gelip bu sıcak samimi sohbetin gerçek tadını gerçek olarak yaşamak nasip olur.. 🤲

   Çok teşekkür ederim Özkan, okuyan güzel yüreğine sağlık. İnşallah birlikte daha nice güzel vakitler geçiririz, mutlu ve huzurlu bol kahkahalı ! Samimi ve güzel arkadaşlıklar sohbetbaslarda başlar !!

  😂😂😂 Harikaaaaa… Bukadar eglenceli bir yazı olamazdı.. Aile gibi oldugumuzu burdan hatırlattıgın için bir kez daha tşk edrm Hacer mm.. Bizler hergünümüzü birbirimize anlatıyoruz iyi kötü hüzünlü mutlu paylaşıoruz her duyguyu.. Davet ediyoruz birbirimizi oldugumuz yere samimiyet kabullenmişlik iyi niyet hepsi burda var. İyiki varsınız dostlar.. Sohbetbaslar.com ailesi olarak tüm gönül dostlarımızı bekliyoruz… Hacer mm emegine yüregine kalemine saglık 💓💓💓🥰🥰😘

   Rica ederim Yesim mm ❤️ Okuyan güzel yüreğine şifa olsun… söylediğine katılıyorum canım. Biz ne güzel bir aileyiz… bazen mutluluğumuzu bazen hüznümüzü paylaşıyoruz, vebirbirimize merhem oluyoruz… daha nice mus mutlu senelere inşallah 🥰

  Emegine saglik Hacer keyifli bir makale olmus. Keyifle kahkaha atarak okudum. Bizim kapımız herkese açıktır herkesi bekleriz . Ne demek gönderme planlari yapmak cix olmaz .d
  Makalelerinin devami dilerim sevgili Hacer

   Çok teşekkür ederim Kerem, makalenin baş kahraman olmayı kabul ettiğin için. Maksat zaten biraz olsun işin stresini üzerimizden atmak ve mutlu olmak 😉

  Öncelikle bu makaleyi yazan sevgili hacere teşekkur etmek istiyorum bu makale hacerin arkadaşlarina verdigi degerin bir göstergesidir izlerken arada tebessüm ettim 🙂 samimi yüzlere samimi insanlara her zaman ihtiyacimiz var neşemiz daim olsun diyorum, tekrar emek verip bu makaleyi kaleme alan hacer hanima bir kez daha teşekkür ederim.

   Çok teşekkür ederim Jöh, okuyan yüreğine sağlık! Maksadım zaten tebessüm etmenizi sağlamaktı, ettirebildiysem ne mutlu bana. Güzel samımı arkadaslıklar sohbetbaslar.com da başlar…

  Sarellam bayıldım bayıldım mm ailemiz, cok guzel ya sarelm emegıne yuregıne saglık bu arada kerem bızı agırlafıgın ıcın sagol olu numarası da kurtaramadı seni ya su uyuz nemo yaktın hepimızı kıskancccc

  Akıcı, eğlenceli güzel bir makale olmuş Hacer kalemine, emeğine sağlık 👏

  Cok keyifli bir paylasim olmus HcR cimmm sohbetbaslar ailesine bekleriz..

   Teşekkür ederim Vanilya mm ❤️ Okuyan güzel yüreğine şifa… bütün dostlarımızı sohbetbaslara bekleriz inşallah..

  BeDiRHaN

  Emeğinene ve yüregine saglik. hacer.

  olayın benle bır alakası olmadıgı ıcın ben burdan joh seslenıyorum unlu olmussun hacı 😀

  HcR emeğin Yüreğine Sağlık Cok qüzeL olmuş Tebrik ederim..

  Güzel yazı olmus emegine saglık

  :)))) hacer muazzam süper ötesi bi çalışma olmuş süpersin çok keyf alarak okudum hatta gülmekten yarıldım : )) sohbetbaslar ailesi olarak aynı çatı altında siz değerli dostlarımla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum,her biriniz benim için ayrı ayrı anlam taşıyorsunuz,bu ailenin içinde ve bir parçası olmaktan son derece mutluyum,tüm dostlarımızı bu ailenin bir ferdi olarak aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim…sohbetbaslar.com iyiki varsın ;))

   Çok teşekkür ederim Tolga okuyan güzel yüreğine sağlık can. Bizde çok mutluyuz sizi ( ByEsmer ve senı ) tanıdığımız için… nice güzel dostluklara inşallah.

  Karizma_44

  Öncelikle, bu makaleyi hazırlayıp sunan hacer arkadaşımıza tşk ederiz. Okurken bile makaleyi, olayın reel bir boyutta kazanım sunduğunu, makaleye uygun gercek bir durum hale getiren değerli yazarımız üstadımiz hacer hanıma emeklerinden dolayı bi zati kendi adıma teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım..Başarıların dewamini dileriz..

  Ya kuzumm cok eglenceli super olmus emegine yuregine saglik ❤️❤️

  😂😂her ne kadar ozel ucak Canada ya ugrayip beni almasada, o davete davetli olsamda okumak cok zevliydi..yuregine saglik hacer zevkle kimin basina nerde ne gelmis sabirsizlikla bekleyerek okudum😂😂 cok realistic ve eglenceli cok guldum.. kendimce herkese bi sima canladirip o kacismalari hayali canlaniyodu sanki karsimda😂😂

   Teşekkür ederim polen mm ❤️ Okuyan güzel yüreğine sağlık. Sana ayrı bi makale hazırliyacagim inşallah :)) unuttuğum bir kaç
   Kışı oldu😔

    Hayir asma suratini aksine ben cok begendimm.. kizlarin kacismalari, beylerin ksinmalari gayet keyifli 😂 heyecanla bekliyecem yani makalenni🤗

  😂😂😂😂 Ablam cok komik ve güzel olmus güldürdün bizi Allah’ta seni güldürsün İnşallah emeğine yüreğine sağlık 🙂

  Excalibur

  eglenceli bi calışma olmuş. olayları güzel kurgulamışın özellikle kızların başına gelenler …arada böyle calışmalarda bekliyoruz emeğine saglık

  DuYgUSuZ

  ben neden kötü roldeyim burada hahaha bayılzammmmm:D

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X