Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı

Admin     10-04-21     Genel, İslami Sohbet     Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı     687 Defa Okundu

 


Hoş geldın Ramazan

Sonsuz şükürler olsun Ramazan ayına bizi kavuşturan Rabbime.

Hoşgeldin Ya şehri Ramazan

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu günahlardan kurtuluş olam Ramazan ayı, hayatlarımıza dokunmaya ve ibadetlerimize yeniden heyecan kazandırmaya geldi. İnanan gönüller Rabbımın huzuru ile dolar taşarken, verdiği nimetlere sonsuz hamd ederiz.

 

Oruç tutarak evlerimizi ve gönüllerimizi nurlandırmak ve teravihi ile ruhumuzu dinlendirmek, iftar ile sevincimizi arttırmak, sahuru ile evlerimizi bereketini ve manevi zenginliğimizi arttırmaktır. Kısaca paslanan yüreklerimizi arındırmaktır.

 

Ramazan ayı vesilesiyle bir kez daha hatırlayalım ki, Sevgili Peygamberimiz sav.

“Ramazan geldiğinde cennet kapıları açılır, cehennem  kapıları kapanır, şeytanlar zincirlenir”

 

diye buyurdu.

Ramazanda ihtiyac sahibi (Aç) birini duyurmamız çok faziletidir. “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.” Gerçi bu sene pek mümkün olmayacak yasaklardan dolayı. Lakin ülke olarak hepimiz aynı duygularda, tek yürek olarak ihtiyaç sahiplerime erzak veya para yardımcında bulunmamızda bi sakınca olamaz. Bu yardımlarıda sadece Ramazan ayınla sınırlı kalmamalı her zaman mümkün oldukça yardım etmeliyiz. Bu bizim kurtuluşumuz olabilir kim bilir. Ayrıca sadaka kazayıda def eder.

Oruç tutmak bedenimize faydalı olduğu gibi insanın kendi nefsini de terbiye etmesini sağlar.

Maalesef bu sene Ramazan ayımız buruk geçmekte. Salgından dolayı camilerde birlikte kılınan teravihler, milli ve manevi değerlerimizi arttıran ramazan çadırları, kalabalık iftar sofraları mümkün olmayacak. Ama olsun, yinede bu olumsuzluklara rağmen evlerimizde sevdiklerimizle birlikte özenilmiş iftar sofraları kurabilir, birlikte namaz kılabilir, kuranı Kerim okuyabilir, ramazanla ilgili söyleşiler hazırlayabiliriz . Ramazan ayının feyzini yuvalarımızda tadabiliriz. Çocuklar için Ramazan takvimi hazırlana bilinir, minik hediyeler veya şeker ve dualarla etkinlikler düzenleyebilir Ramazan ayını elimizden geldikçe dolu dolu yuvalarımızda yaşaya biliriz.  İnsan istedikten sonra her şey mümkündür.

Geçmişi hatırlayarak o güzel Ramazan ayın bize sunduğu lütuflara şimdi özeniyoruz. Çünkü bu ramazan eski alışkanlıklarımızdan çok farklı geçirmek zorunda kalacağız.

Siz değerli sohbetbaslar.com sakinleri, Ramazan denilince aklınıza ne geliyor ? Unutamadığınız bir anınızı bizimle paylaşmaya ne dersiniz ? Yorum kısmına düşünce ve görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Ramazanda’da sohbet Sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Güzel sohbetlerinizi düşüncelerinizi veya özlemlerimizi sıcak sevecen insanlarla paylaşabilir yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Ramazan ayında yayıncılarımızın özel Ramazan programını dinleyebilir, güzel ezgi ve ilahilere eşlik edebilirsiniz.Ramazan Sohbet

Daha fazla bekleme muhabbetin keyfini sohbet kanalımızda çıkar…

Rabbimiz bütün kardeşlerimizi bu kutlu ayın feyiz ve bereketinden istifade edenlerden eylesin ve Ramazan ayınız mübarek olsun dostlar, dularda anılma dileği ile… 

 

Kerem arkadaşımızada makaleye katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Hoş kalın, saglıklı kalın, sohbetsiz kalmayı

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (30 Yorum)

  Hoş geldin 11 ayın sultanı ya şehri ramazan bu makaleyi kaleme döken HcR arkadaşımın emeğine yüregine saglık ramazan ayında hem keyifli sohbetlerimiz hemde bol ilahili radyo yayınlarımız ile sizlere oruçlu iken zamanın nasıl geçtini unutucaksınız Sohbet nerede başlar Tabi Sohbetbaslar.com Da

   Okuyan yüreğine saglık olsun..

   Ramazanda da güzel vakit geçirmek isteyen, islamı sohbet etmek isteyen kanalımıza buyursun.

  Emeğine yüreğine sağlık ablam

  Adminin emegine saglik.Hayiirli Ramazanlar..Sohbetbaslar ailesine bekleriz..

  Ramazan berekettir huzurdur maneviyattır paylaşmaktır.. Ne kadar buruk ta olsak saglıkla bir Ramazana daha ulaşmanın güzelligini yaşamak gibisi yok.. Buradan tüm Müslüman aleminin Ramazan-ı şerifini kutlarım.. Hacer mmmm emegine yüregine kalemine saglık harika bir makale olmuş herzamanki gibi ❤️❤️❤️ Sohbetbaslar.com ailesi olarak tüm gönül dostlarımızı bekliyoruz..

   Yesim mm sagol güzellık okuyan güzel yüreğine şifa canım. 😘🥰

   Güzel samımı sohbetler için herkesi bekleriz sohbetbaslar.com’a

  Hacer güzel ve Faydalı bir makale olmus. Emegine kalemine saglik. Özellikle yaklaşan ve bir kaç güne bütün güzelliği ile bizleri mutlu edecek olan Ramazan ayı ile ilgili bu makaleyi yazdığın için teşekkürler.
  Makalelerinin devamını dilerim . Son olacakta sunu soyleyim
  “NEREDE O ESKI RAMAZANLAR…” diyorum.
  Hayırlı Ramazanlar…

   Rica ederim Kerem, okuyan güzel yüreğine sağlık olsun.

   Ah nerede o eski Ramazanlar, her geçen ramazan diğerini özletiyor…

  Öncelikle şükür kavuşturana 11 ayın sultanına Rabbim bu ayda tutacağmız oruçları yapacağımız ibadetleri dualarımızı kabul etsin 🙏🙏ramazan ayı bana güzelliği günahlardan arınıp sabırlı olmayı hatırlatır hep inşallah bütün kötülüklerden kurtulurdu bu hayırlı günlerde HcR mm emeğine yüreğine sağlık çok güzel bir makale olmuş ve bitanem ❤️❤️

  Hoş geldin ya şehri ramazan 11 ayın sultanı Rabbım den dilegim bu rmazan ayında yapılan tüm dualrın kabul olmasını istiyorum. Öncelikle de makaleyi hazırlayan hacer hanım a tşkr ederim. Buruk gececek bir ramazan ayı Rabbım bizi nice ramazanlar a erdirmeyi nasip eylesin inşallah.

   Teşekkür ederim Özkan okuyan yüreğine sağlık.

   Rabbim bütün ibadetlerimizi kabul etsın inşallah. Aminnn

  On bir ayın sultanı Ramazan ayı hg Dı cok sukur rabbıme hamdolsun bu yılıda gorduk Rabbım bereket saglık nasip etsin ınsallah su kovıttende kurtuluruz herkesin ramazanı mubarek olsun emegıne yuregıne saglık canım benim

   ❤️Çok Amin Julce mmm❤️ rabbim cümlemize sağlık sıhhat afiyet versin, yuvalarımıza bereket versin…🥰

  Emeğine Sağlık HcR Cümleden HayırLı RamazanLar

  Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek ayda ettikleri duaları yüce Rabbimden kabul etmesini dilerim âmin… Bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim…

   Amin Aykız, hayırlı sağlıklı Ramazanlar inşallah.

   Bütün gönül dostlarımızı sohbetbaslara bekleriz.

  Hacer hanim. Siz var cok guzel yazi yazmak. Ramazan mubarek herkes olsun.
  Sizin emekler cok saglık herkes olsun hayirli ramazanlar 🙂

  Karizma_44

  Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı bu mübarek Ramazan ayının sizlere güzellikler getirmesini dilerim. Ayrıca, Sizin düşüncelerinize yazı ile sığdıran ellerinize ve şefkat eksik olmayan yüreğinize SaĞlık Hacer hanım…

  Hazırlayıp okumamıza vesile olan herkese ,güzel düşüncelerinden ötürü teşekkür etmeyi bir borç bilirim… Düşüncelerinize katılmamak imkansız. Allah ramazan ayının gerek maddi ve gerekse manevi bereketinden yararlanmayı nasip etsin inşallah.
  Saygı ve Selamlarımla !
  Oğuz Bilge

  DuYgUSuZ

  rabbim dualarımızı kabul eylesin inşallah,

  Geldi ramazan arınsın diller arınsın gözler:)temizle bedeni temizle nefsi kalbi:) tut tutman gereken eli 🙂 iyice yok olan kenetlenmeye sende uzat elini 🙂 güzel ortam gönlü güzel Hcr 🙂 ne güzel ifade etmişsin:) gönlüne sağlık:) hayırlı ramazanlar:)

   Çok teşekkür ederim Sima cim ❤️ Okuyan o güzel yüreğine şifa🥰 Rabbim ramazan ayını hakkıyla ihya edenlerden eylesin inşallah.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X