Geçmiş Olsun Güzel İzmir’im

Hacer     02-11-20     Genel     Geçmiş Olsun Güzel İzmir’im     338 Defa Okundu


Değerli okuyucularım, daha güzel şeylerden bahsetmek isterdim. Fakat ülkemizde ve dünyada yaşanan salgın felaketinin ardından İzmir’de depremi yaşadık.

Dün sallanan İzmir’di ama yüreği yanan 81 il tek yürek olarak kenetlendik.

1999 depremini en acı şekilde yaşayan bizler, hala yapilan yanlışlardan ders almadığımızı gördükçe üzülüyoruz. Çarpık kentleşme, sağlam olmayan binalar, güçlendirilmeyen yapılar, bilinçsizlik, dikkate alınmayan deprem gerçeği!

Yaşanan bu felaket Allah’tan geldiğine inancımız sonsuz ama deprem öldürmüyor insanların ihmali öldürüyor insanları!

Bir canın bile gitmesi insanın canını en derinden yakıyor. Hepimiz Allah’tan gelene sabrediyoruz. Lakin insanların vurdum duymazlığı, zamanında önlem almaması ve sadece kiralarını alıp keyiflerine bakmaları bizi kahrediyor.

İzmir’de hayatını kaybedenlerin vebalini kim üstlenecek ve cezasını kim çekecek ?

Ne yazık kı zenginin daha da zenginleştiği bu zamanda bedelini halk canıyla ödemeye devam ediyor.

Profesör Ahmet Ercan’ın sözü bu acı gerçeği tasdik ediyor.

“Depremde olan yoksula oluyor ben hiç zengin birinin göçük altında kaldığını görmedim …”

Elbette doğal afetler dünyanın her yerinde yaşanıyor, hayatımız boyu hep yaşanacaktır. İnsanoğlu Allah’tan gelene sabrediyor. Ölüm haktır.  Her nefis ölümü tadacaktır. Allah’tan geldik yine ona döneceğiz. Lakin kul eliyle olanın da hesabı sorulması gerekir.

Bu olayda bir kez daha görüyoruz ki kimse tam olarak sorumluluğunu yerine getirmemiş. Kurumlar karar almamış ve insanlarda sorumluluk bilinciyle hareket etmemiş. Temennimiz şu ki, bundan sonra kurumlar ve insanlar üzerine düşeni yapar.

Şimdi birlik zamanı

Sadece ‘İzmir geçmiş olsun’ demekle yetinmemek lazım, oraya gücümüz yettiğince yardim etmeliyiz. Devlet kurumları elinden geleni yapacak, biz millet olarak elimizden gelen yardımı yapmalıyız.

Biz, Bir ve Beraber olmayı başarmış bir milletiz.

Tekrar Sohbetbaslar Ailesi olarak tüm İzmir Halkına geçmiş olsun hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifa dileriz.

Rabbim bir daha böyle bir acıyı bizlere yaşatmasın.

Saygılarımla

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (7 Yorum)

  Gece_mavisi

  Geçmiş olsun izmir…

  Geçmiş olsun İzmir.. Rabbim bir daha yaşatmasın tekrarını nı inşallah 🤲

  İzmir… Türkiyenin incilerinden bir tanesi.. Allah birdaha yaşatmasın..ülkemizin neresinde ne olursa olsun bizler de aynı üzüntüyü yaşıyoruz. Allah sabır versin. Makaleyi yazan adminim emegine saglık sevgiler… Sohbetbaslar.com ailesi olarakda tüm izmirli arkadaşlarımıza geçmiş olsun…

  Başta ülkemize ve izmire çok geçmiş olsun allah böylr felaketlerden bizi korusun makaleyı düşünüp yazan adminin emeğine saglık

  Geçmiş Olsun İzmir. Hayatınını Kayıp Edenlere ALLAH tan Rahmet Mekanları Cennet Olur inşallah Geride Kanalarda Rabbim Sabır versin

  Allah’ım geride kalanlara yardım ölenlere cennet eylesin .yarappim bütün afetlerden korusun halkımızı. ev içlerindeki felaketlerden haram yiyenden kalbi kötü olandan bizi koru yarappim

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X