Dost Kazığı

Admin     12-02-21     Genel, Sohbet Hikayeleri     Dost Kazığı     930 Defa Okundu


Değerli okurlarım bugün ki konumuz, “Dost Kazığı” değerli arkadaşımız Suskunun seçtiği bir konu. İnşallah beğenirsiniz ve keyfle okursunuz. 

Sevgili okuyucularım sanırım çoğumuz dost olarak gördüğümüz insanlar tarafından ihanete uğramışızdır. Bu öyle kötü bişey ki hayata karşı tüm inançlarımızı yerle bir eder…

Önce Dostluk nedir ?

Dost denilince insanın aklına, size değer veren, sizi koruyan, sizinle birlikte gülüp, sizinle birlikte ağlayan, güvenebileceğin ve her türlü güçlüğe karşı yanınızda olandır.

Gerçek dostluklar zor bulunur.  Dost çıktığın yolda seni yarı yolda bırakmayan, üzüntüne ortak olan, sitem edebileceğin, kavga edip sonra barışabileceğin,  mutluluğunu paylaştığın ruh ikizindir. En güzel sohbetleri arkadaşlarımızla yaparız. Sırlarımızı korkularımız onunla paylaşırız.

Gel gelelim bugünün dostluklarına. Artık dost diye bir kavram kalmadı. Arkadaşlıklar bile menfaat üzerine kuruluyor.  Menfaat bitince arkadaşlıklarda bitiyor. Bu yüzden arkadaşlarımızı seçerken dikkat etmeliyiz. Hemen her sırrımızı paylaşmamalıyız. Boşuna dememiş atalarımız  “Söyleme sırrını dostuna,  söyler dostun dostuna tuz serperler postuna” 

 


Dostluk çok değerlidir. Bazen Kan kusarız ama dönüp “kızılcık şerbeti içtik” deriz. 
Dostu incitmemek içindir, kazığı yesek de… susmayı tercih ederiz. Allaha sığınıp “Rabbimden bul” demekle yetiniriz.

Daha düne kadar sana “dostum” diyen insan ve kardeşten de öte hissettiğiniz insan…

Birlikte hayal kurduğunuz, birlikte ağladığınız teselli bulduğunuz, belki cebinizde ki son paranızı onunla paylaştığınız en degerli varlık, nasıl olurda günün birinde hançeri sırtınıza saplar ?

İnsan anlamakta güçlük çekiyor, ama oluyormuş işte… En çok güvendiğimiz insandan darbe almak, en acı darbe! 

Utanmadan Yüzünüze gülüp arkanızdan iş çevirmesi, küçümsemesi, satabilmesi, dün dostunuzken bugün hiçbir şeyiniz olması… insanın çok ağrına gidiyor.

Mehmet Akif’in güzel sözünü hatırlayalım

“En çok kime iyilik ettiysen ondan sakın kendini” 

Hepimizin arkadaşları vardır, çok iyi arkadaşları vardır, çok yakın bulduğumuz arkadaşlarımız vardır bunlar kazık atar ama gerçek dost kazık atmaz, diye bilirdik, ama o eskilerde kaldı ! Artık satan satana… gücü yeten yetene !

Aşık Veysel hasretini ne güzel dile getirmiş “dost dost diye nicesine sarıldım” belki tek suçumuz dost bildiklerimize güvenmekti. Kendimiz gibi sanmak…

Hangimizin canı yanmadı ki ? 

Çocukluk arkadaşımız, birlikte büyüdüğümüz insanlar, aynı okul sırasında oturdugumuz,  ekmeğini paylaştığın, bir anda kanımızın kaynadığı, hayatımızın başköşesinde yer verdiğimiz en değerli  insan… ne ara yabancılaştı, ne ara vurdum duymaz oldu. 

Canımızı çok yaktılar !
Canlarıda yansin !

 

İnsan zaten ne ekerse onu biçermiş.

Biz dost diye onlara sarıldıkça onlar boynumuza sarılan birer yılan olup çıkmışlar karşımıza ama bizim haberimiz bile olmamış… gözümüzü öyle güzel boyamışlar ki, kör olmuşuz…

Boşuna dememiş Konfüçyüs “Aşırı iyi niyet ahmaklıktır” !!! Bunuda bir kenara yazalım.

Sırtımızı yaslayabileceğimizi düşündüğümüz dağlar, sırtımızı paramparça etti… kaç hançer saplı sırtımızda, kim bilebilir… onca ihanete göğüs gerdik, ayakta durmaya çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz, çok şükür! 

Ne yazık kı zor kazanılan dostluklarda küçücük sebeplerden dolayı yıkılabiliyor… iki taraf için çok üzücüdür, lakin iş işten geçmiştır, kalpler bi kere kırılmıştır, güven sarsılmıştır… hiç bişey eskısı gibi olamaz. 

Gözlerin ta derinlerine inip de yürekte saklı olanları hissedenlere, yüreklere merhem olup nakış nakış işleyenlere,  türküyle, ahenkle gönlüleri mest edenlere,  muhabbeti bir ömür boyu saklayanlara koruyanlara, aşkı tadanlara, ölümsüz sevenlere söyleyecek lafım yok.
Onlara yürek dolusu selam olsun… yürekleri aşkla dolsun…

Gayrısına da aşk olsun!

Sizde nezih güzel bir sohbet ortamda yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Kalıcı dostluklar edinerek dertlerinizi kederlerinizi ve mutluluklarınızı paylaşa bilirsiniz! Hayat paylaşınca güzelleşiyor! Belki sizde senelerce aradığınız doğru insani bu sohbet sitelerinde bulursunuz, yalnızlıktan kurtulursunuz. Beklemeyin cesaretinizi toplayın sohbetbaslar.com tıklayarak seviyeli dürüst insanlarla tanışın. Beklemek sadece zamanın geçmesini sağlar.

Dostça ve sağlıkla kalın… yüreğinizden güzellikler eksik olmasın. 

Bir önceki yazımız olan Sohbet Anım başlıklı makalemizde arkadas, arkadas sohbet ve arkadas sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (21 Yorum)

  Başta makaleyi yazan Hacer hanımın emeğine sağlık dostlarımızı reel ortamda nasıl seçiyorsak sanal ortamda o özveri ile seçmemiz gerektiğini düşünüyorum dost kolay kolay kazanılmaz

   Tesekkür ederim esaret, okuyan yüregine saglik.

   Aynen dost kolay kazanilmiyor ama çabucak kaybediliyor.. güzel dostluklar için, bizim tercihimiz sohbetbaslae.com

  Adminin emegine saglik.Sohbetbaslar ailesinde guzel dostluklar icin ziyaret ediniz.

  Başta sana çok ama çok teşekkür ederim kırmayıp oguzel yorumlarını kattigin için Hacer hanım gelelim dost kazigina yaban ci biri size kazık atmaz evet dünkü uğraşmaz tanıma digi için herkesle dost olunmaz dünkü kime dost dediysek ya cebimize baktı ya yanımızdaki kıza ya da menfaat için yakının da olur onun için dost abi kardeş sadece bu kişi olur ondan hayat boyu kazık yemem zanarsin babam kazıklar abim kazıklar dersin ama dostum yapmaz dersin ondan diyorum herkes le arkadaş ol ama dost bitanedir ve de tek tır benim bitane dostum var yeri gelir abim yeri gelir babam gibi yeri gelir kardeşim gibi dav tanır hep tanım da dir Hacer hanım kimse Yannis anlamasın arkadaşlarım dan çok kazık yedim ama dostum dan 28 yıllık dostum dan hiç yemedim herkesle arkadaşım dir bunda sorun yok ama dostum tektir Allah uzun ömür verirse tekde kalacaktır sohbet başlar aylesine gelin ve herkes arkadaşım dir bacım dir abim dir bundan da sorun yok Şükür bikisiden saygısızlık seviyesizlik görmedim sohbetbaslar aylesi gibi hiçbir sohbet kanalında arkadaşlarla samimi olmadım dost kazigina isteme sebebine gelelim senin bukonuyu çok iy yorum liyacagini bildiğim için Hacer hanım senin bukonuyu dile getirmeni istedim şahane bi makale cikirmissin emeğine yüreğine sağlık evet bazen çekilmez oluyoruz
  Ana burda bı Şule olduğumuz için kimseyle kirkinlik araya kız yada erkek girmesine müsaade etmiyelim seviyeli Real arkadaş gibi konuşalım sakalasalim yeter herkese saygılar Gine siloganimizi söyleyelim sohbet başlar aylesine katılın sohbetin tadına varın

   Ben teşekkür ederim Suskun, bu güzel konu başlığı için. Yazıyı beğenmene çok sevindim, okuyan yüreğine sağlık. Rabbim dostluğunuzu daim etsin… zaten Dost dediğin tek olur… benimde ilkokuldan beri tanıdığım candostum var.. iyi ki var !

   Rabbim güzel yürekli insanlarla karşılaştırsın bizleri…

   Güzel samimi arkadaşlıklar için sohbetbaslar.com a uğramayı ihmal etmeyin

  Ne kadar güzel bir yazı olmuş HcR mm yine öncelikle harikasın her zaman ki gibi… Evet malefes dost bildiğimiz dost sandığımız insanlardan daha doğrusu.. kazık yemek sırtından vurulmak acı verir insana onca yıllarını geçirdiğin insan o yapmaz ondan beklemem dediğin toz konduramadğın birisi ama o seni yerden yere vurabilecek kadar canavarlaşmış birisi olur o yüzden kimseye ederinden fazla değer vermeyeceksin hayatına dost diye alacağın insanı tanıyamazsın malesef insanların alnında yazmıyor bu iyidir bu sana ilerde kazık atar Rabbim hayatımızda hep ömürlük dostlar nasip etsin.. Emeğine yüreğine sağlık HcR mm🌹🌹

   Öncelikle bu güzel duana çok Amin canim ❤️🥰

   okuyan güzel yüreğine sağlık canim 💐

   Omurluk dostluklar edinmek isteyenler sohbetbaslar.com a tıklasın

  Emeğine yüreğine sağlık HcR çok güzel ifade etmişsin dostun ne demek olduğunu.
  Allah herkes güvenebilecek iyi bir dost nasip eder ins..

  Makeleyi yazan sevgili hacer e tşkr ederim. GERÇEK DOST Un az bulunduğu bu günler de dostlarını kıymetini bilenlerden eylesin mevlam dostlugun ve kardeşliğin bir aile gibi bir arada bulunan sohbetbaslar. Com ailesi olarak nu denli güzel samimi dostlara sahip oldugum için kendimi çok şanslı hissediyorum sizlerde gerçek dostlugun kıymetini degerini istiyor iseniz aradınız adres sohbetbaslar ailesi olarak sizleri de bu güzel oluşumda görmek bizleri çok mutlu edecektir.Kardeşiligin dostlugun daim olmasını temenni ediyorum mevlamdan.

  Dost sestir dost nefes dir dost bir bakıştır anlayıştır.. Aldandıgın kişi dost hiç olmamıştır… Tek dostum VanilyA mmmm iyiki varsın burdanda kuzucugumu anmış olayım 😂 dostun tanımı odur bence.. Makaleyi yazan adminim emegine saglık Hacer mmm ❤️❤️❤️ Sohbetbaslar.com ailesi olarak tüm gönül dostlarını bekliyoruz… Sevgiler.

  Çok zaman dır takip ettigim yer evet güzel bir ortam oluşmuş dostluk kardeşlik in kıymetine önem veren bir platforö sizleri tebrik ediyorum başarılarınız ın devamını diliyorum makeleyi yazan admin e de emegi için de tşkr ederim başarılar sohbetbaslar ailesi..

  Çok anlamlı bir makeleyi kaleme alan admin e tşkr ler. Ne yazıkki zarar gördüklerimiz hep en yakınlarımız dan geliyor ama dostunu scebilirsiniz. Siz kendiniz e yapılmasını istemdiniz bir şeyi başkasına yapmayın en güzel sey de şu ki dostunun kardeşinin kıymetini bilen gönül dostları na sahip olmaktır. Başarılar devamını dilerim.

  Dost ne güzel bi kelime insanin sirtini yaslayabiliceği gercek bir Dostu olmali bu hayatta ama maalesef herkes gercekyen Dost olmayabiliyor yeri geliyor Dost dediklerimizden bile kazik yiyoruz Dost dediğin kara gunde yaninda olandir derdinde sikintinda üzuntunde sevincinde acisiyla tatlisiyla her seyi paylasan ama iyi günde yanimdayken kötü Günümde benim yanimda ypksa ben o insana Dost demem Dilerim Rabbim karsimiza iyi insanlar cikar Ebedi ve Baki Bir Dostluk kurma Dileğiyle Emeğine Sağlik Hacer

  S.Aleyküm sohbetin dogru adresi sohbetbaslar da siz degerli dostları aramızda gormek ten mutluluk duyarız dostlugunn kaliten oldugu Bi ortam mekaleyi. Yazan sayın Hacer Hanıma teşekkür ederim saygılar.

  Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin sözüyle toplumdaki güven duygusunu yok ettiler maalesefki Güven, samimiyettir, vefakarlık, fedakarlıktır. Dürüstlük, saflıktır, sorgulamamaktır güven. En önemlisi de dostluktur güven. Bize samimi dostluklar gerek güven kokan. Garip insan, hiç dostu olmayandır.” diyor Hz. Ali. Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın inşaALLAH

  Arkadaş evinize geldiyinde misafir gibi davranır…Dost evinize geldiğinde buzdolabını açıp istediğini alır…Hacer Kardeşim herzamanki gibi harika bı makale olmuş emeğinize yüreğinize sağlık…Dost kazığı arkadaş vs bunlar insanı gerçekten yaralayan şeyler obakimdan herzaman şunu söylerim Değer Verdiğiniz Kadar Değerlisiniz Bu Hayatta..Dostluk kardeşlik iyi zamanda diyil kötü zamanda kendini gösterir…Son bişey daha Örnek vermek gerekirse Dostluk kavramı bende ByEsmer desem Herkez anliycaktir umarım dostum kardeşim kankam kuzenim dadlum vs vs 🙂 Sohbetbaslar ailesinde olmaktan son derece mutluyum,burda gerçek anlamda çok değerli kişilikler tanımak benim için bı ayrıcalık oldu…Bizi seven tüm dostlara SLm Olsun tekrardan bu güzel makale için teşekkür ediyorum başarılar…

   Teşekkür ederim Tolga değerli yorumun için. Okuyan güzel yüreğine sağlık !

   Gercek samimi dostluklar sohbetbaslarda yaşanır.

  DuYgUSuZ

  herkes arkadaş olabilir ama herkes dost olamaz ve gerçekten çok anlamlı yazı elllrine sağlık hacer

   Teşekkür ederim duygusuz okuyan yüreğine saglık.

   Güzel dostluklar edine bilmek için sohbetbaslar dayız !! Durma sende katil aramıza

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Siteleri

Arama motorlarına sohbet siteleri yazdığınızda karşınıza yüzlerce chat sitesi çıkmaktadır. Bu chat siteleri arasında en iyisi olan kaliteli sohbet sitemiz sizlere güvenilir vakit geçirmeniz için tasarlandı. Bu siteler arasında en ideal ve güvenli olan SohbetBaslar.Com sohbet siteleri sektöründe genellikle kadınların tercihi olmaya devam ediyor. Özel mesajları kapatmak, chat sohbet etmek, rahatsızlık veren kullanıcıları bloklamak gibi çeşitli güvenlik önlemleri bulunduğu için herkesin rahatça istediğiyle sohbet etmesi amaçlanmaktadır. Her kitleye uygun bir dil kullanmak ve sitemize giren her sohbetci için ayrı bir nick/rumuz belirlemek ve bu rumuz üzerinden kayıt tutmak amacıyla yalnızca rumuz loglama ihtiyacı duyuyoruz. Şimdi sen de tamamen ücretsiz chat sohbet odaları arasında olan en güvenilir chat odalarına katıl, yeni insanlarla tanışıp hayatına renk kat.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu KaRa

Sohbet Sayfaları | sitemap