Çocuğun Sessiz Haykırısı

Admin     02-07-21     Genel     Çocuğun Sessiz Haykırısı     297 Defa Okundu

Çocuğun Sessiz Haykırısı


Değerli okurlarım, bugün sizlere gündemde olan bir konu hakkında fikrimi sunmak istiyorum. Çocuğun sessiz haykırışı.
Aslinda  buna benzer içimde birikmiş çok konu var. Söylenmesi, bahsedilmesi hatırlanması, bazen karşı çıkılması gereken o kadar çok konu var ki, nereden başlayacağımı bilemiyorum. Nasıl anlatacağınıda bilmiyorum aslında. Söz konusu en masum varlık çocuk olunca içinde büyüyor anlatmak istediklerim, hatta öfkelendiriyor kızdırıyor beni. Kelimelere dökememek beni çileden çıkarıyor. Ateş olup yakmaya hazır vaziyette beklemekteyim…

Bir Aile çocuğunu bütün kötülüklerden korumaya çalışır, sever öper koklar ki, saglıklı özgüvenli bir birey olarak yetişsin. Lakın bu her aile için geçerli değil. Maalesef ki istismara uğrayan çok cocuk var ve biz toplum olarak bu konularda çok yetersi kaliyoruz. Hatta hiç yaşanmamiş gibi üzerini  örtmeye kalkıyoruz ! Bu kötü duruma maruz kalan çocukları düşünmeden. çocuğun sessiz haykırışlarına kulaklarımızı tıkiyoruz!  İstismar eden kişiyi ödüllendiriyoruz ! Niye mi Utandiğimizdan ! Yakıştıramadığımızda! Artık gözümüzü açmamız gerek! Ailemize , arkadaşlarımıza komşularımıza ve çevremizi gözden geçirmek zorundayız. Çocukları korumak hepimizin görevi Olmalıdır. Daha ağır cezalar istiyoruz. ! Daha caydırıcı cezalar istiyoruz. İnsanlar kücük bir çocuğa dokunduğunda, ilk aklına gelen ağır cezalar olmalıkı eyleminden caysın ! Bir kaç sene yatarım sonra nasıl olsa çıkarım diye düşünmemeli !

Toplum olarak vazifeni yap 


Biz toplum olarak insanlık vazifemizi yaparak bir çocuğun çıkaramadiği ses olmak zorundayız! Biz bir çocuğun sessiz haykırışı duymak zorundayız! Öğretmenlerede bu konuda çok görev düşmekte. Çocukların hal ve tavırlarında değişiklik gördüğünde müdahale etmek zorunda. Çocuğun derdini öğrenmek zorunda diye düşünüyorum. O anki çaresizliğine çare bulmak zorundayız.  İçimde öyle büyük bir öfke var ki, anlatmasi güç… kelimelere dökemiyorum. Dünyanın en masumu cocukları koruyamıyoruz.

Bu ülkede başkalarının yaptığı şeylerden utanmaktan yorulduk artık ! Yine yerin dibine girdik, yine hayattan soğuduk lakin yapanlar hala utanmıyor ! Bu da beni deli ediyor. Tacizcilerin tecvüzcülerin, istismarcıların kabusu olmak istiyorum. Onları yakan  kızgın ateş, yaşayacakları dehşet, çekecekleri ızdırap olmak istiyorum.  Geri kalan zavallı yaşamlarını cehenneme çevirmek istiyorum. Huzur içinde bir saniye bile geçirmelerine tahammül edemiyorum ! Uykularını bölmek, suratlarına tükürmek istiyorum! Çocukları kendi malı gibi gören, istediklerini yapabileceklerine inanan, döven, istismar eden, onlara yasal zemin hazırlayan ve  destekleyenlerin kabusu olmak istiyorum! hatta bundan daha çok çok fazlasını istiyorum ama bu insanlığımdan çıkarır beni, biliyorum, kendime saklıyorum.

Artık Sözün bittiği yerdeyiz ! Artık çocukların sessız haykırışlarına kulak verelim . . . 

 

Çocuğun Sessiz Haykırısı

Çocuğun Sessiz Haykırısı

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (24 Yorum)

  Tek Diyeceğim Devletin Sağlamadığı Adaleti Türkiye Halkı Arıyor Adaleti.. GüzeL Paylaşım OLmuş Emeğine Yüreğine SağLıK..

  Toplumun en güzel varlıkları olan çocuklarımız a sahip çıkalımm.makaleyi hazırlayan degerli admin arkadaşımız a çok teşekkür ederim yi,ne her zaman ki gibi çok güzel bir konuya deyin miş emegine yüregine saglık diyorum yürek sesin incillmesin inşallah.sizlerde sohbetin en keyifli hali olan sohbetbaslar.com a gelerek aile ortamı tadında keyifli sohbetin tadına varınn saygılar.

  DoKuNMa… Hayallerime gelecegime umutlarıma resimlerime ruhuma… Gelecegimizin teminatı olan en degerli varlıklarımız cocuklar😔😔. Onların dünyasına sahip cıkalım.. Daha temiz daha güzel bir dünya için koru… Hacer mmm emegine yüregine kalemine saglık… Sohbetbaslar.com

  Ablam emegine yuregine saglik^-^

  CübbeliAhmetHoca

  Ben bu yazanlardan birsey anlamadim belki okumadım diye öyledir

  Emegine yuregine saglik öncelikle hacer konuya gelirsek eğitim düzeyi düşük bir ülkeyiz yeni gelen nesil daha bilinçli her sey bu yüzden oluyor cezalar caydırıcı degil kisaca

  yaKıŞıkLı

  Emeğinize sağlık güzel olmuş

  Adminin emegine saglik.Toplumsal bir yara..

  Çok güzel bir makale olmuş. O insanlık dışı varlıklara karşı aynı öfkeyi paylaşıyoruz.Bu çürük zihniyetin sebebini ben eskiden gelen kültürel bozukluğa dayandırıyorum (Örn: çocuk gelinler) Ve bu bakış açısını , düşünce yapısını değiştirecek tek faktörün öğretmenler olduğunu düşünüyorum. Öğretmenlerimize çok iş düşüyor. Ve dediğin gibi yaptırımlar cezalar ağır olmalı ki toplulumuzdan bu lanet yaratıklar azalmalı bitmeli. Teşekkür ediyorum böyle bir konuya değindiğin için. Makalelerin devamını bekliyoruz )

   Teşekkür ederim Kalel, okuyan yüreğine sağlık. Çok haklısın hala çocuk gelinler var ! Zaten ne geliyorsa başımıza saçma sapan geleneklerlerden geliyor.

  Bir toplumun asil ruhunu en iyi gösteren şey o toplumda cocuklara nasil davranıldığıdır. Çocuklara ne düşünecekleri degil nasil düşünecekleri ögretilmelidir Çocuklarimiz bizim geleceğimiz dir. Sahip cikalimEmegine yüreğine saglik Arkadaşim güzel önemli bir konuya yer vermissin okumaktan keyif aldim başarilarin devamını dilerim

   Teşekkür ederşm Kuzum ❤️ Okuyan güzel yüreğine şifa olsun. İnşallah daha güzel bir dünya inşaa ederiz, kötülüklerden uzak… huzur içinde !

  Herkesin Bir Haykırışı vardır Çocuklar gibi Büyüklerinde Makeleyi yazan HcR Hanımın kalemine Saglık.

  Hepimiz büyümeden önce çocuk olduk hepimiz bir anne bir babadan geldik kimsenin zevk uğruna başkasına yanlış yapma hakkı yok ilerde bilinç altı kötü anı bırakma çocuklar bizim geleceğimiz güzel yarın isteyen bu günün kıymetini bilsin emeğine sağlık Hacer

  Öncelikle bu kadar duyarlı bir konuya değindiğin ve toplumsal bir yarayı kaleme aldığın için tebrik ediyorum Hacer mm emeğine yüreğine sağlık… Bazen konuşucak o kadar şey vardır ki aslında kelimeler yetersiz kalır bu öyle büyük bir yaradır ki kolay kolay kapanmaz çocuklar dünyayı güzelleştiren Rabbim in bize bahşettiği en güzel varlıklardır maalesef öyle bir toplum olduk ki küçücük masum yavrulara bile sapıkça saplantılı hayatlarına dahil edenler var. Evet gündemdeki konu iki kardeşin çocukken çizdiğimiz o bahçeli havuzlu bir ev güneşli mutlu bir resim çizmek yerine anne denilmeyecek ve üvey baba dahi olsa içinde babalıktan zerrin duygusu olmayan o yaratıkların yarınlarını çiziyor bu ne büyük acıdır evet bu gün gündemde hatta belki bir kaç ay daha konuşulucak. Ama sonra? Hepimiz unutucaz hepimizi silicez hafızamızdan gördüklerimiz aman ya nasıl olsa benim çocuğum değil diyeceğiz işte bizim en büyük toplumsal yaramız.. Başkasının acısını kendi acımız gibi görememek bizim en büyük acımız masum günahsız çocukların kadınların kızların sesi olamamak nasıl olsa bizim başımıza gelmez deyip kendimiz geri çekmek ama şunu unutma insan oğlu bu gün başkasına yarın sana hiç bir acıyı başına gelmeden anlayamazsın.. Korkma, Susmaaa!!!

   Zaman mm okuyan güzel yüreğine güzel düşüncene bın şifa kuzum ❤️

   Aynen söylediklerine katılıyorum, başkasının acısını anlamaya calişmadıkca bizim acımızı anlayanda cıkmaz. Ne ekerkek onu biçeriz.. sevgi ekelim gül bahcesi biçelim 💐

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X