Basit yaşayacaksın basit

Admin     08-10-20     Genel     Basit yaşayacaksın basit     578 Defa Okundu

 


„Basit yaşayacaksın, basit. Sanki yaşamın bir gün sona erecekmiş gibi basit“ 
Nazım Hikmet

İnsanoğlu basit yasamayı sevmiyor nedense. Hep daha fazlasını istiyoruz. Çok calışırız, ailemizi çocuklarımızı ihmal ederiz. Bir evimiz olur, daha büyük daha görkemli evimiz olsun isteriz. Bir arabamız olur yetmez, ikincisini isteriz. Her mevsim dönemlerinde hiç bir seyim yok diye alişveriş merkezlerini doldururuz.

Bedava Sohbet Aslinda Corona bize bu konuda büyük bir ders verdi! Hepimiz, zengini, fakiri, genci, yaşlısı, ırk, dil, din gözetmeksizin „basit“ yaşamaya başladık. Arabalarimiz garajlarda beklerken, biz bisiklet sürmenin keyfine vardık.

Koşuşturmaktan bitkin hale geliyorduk. Korona bize zorunlu olarak bir “mola” vermemizi sağladı. Sakinleştik, dinlenebildik. İçimizdeki yaraticiliği ortaya çıkarmaya yardımcı oldu.

Kadınlar mutfaktan çıkmaz oldu, meğerse hepimiz birer şefmişiz 🙂

Bir çok kişi için evde kalmak can sıkıcı oldu !

Aslinda yapilabilinecek o kadar etkinlik varken, insanin canı neden sıkılır. Kendinizi geliştirebilirsiniz. Daha çok okuyabilir, daha çok kültürel programlar izleyebilir, yaşamınıza katkıda bulunacak bir çok yenilik öğrenebilirsiniz. Mobil SohbetArkadaşlık sohbet sitelerine girerek, yeni insanlara tanışabilirsiniz. Yeni dostluklar arkadaşlıklar edinebiliriz. Yeni bir hayat keşfetmek kadar eğlenceli ve heyecanlI bişey yoktur. Her insan bir kitaptır. Bu kitabi okuman sizin elinize geçmiş güzel fırsattır, değerlendirmekte sizin elinizde. Çarpıcı hikayeler ve farklı düşüncelerle ufkumuzu genişletebiliriz. 

 

Zaman zaman da biraz canımız sıkılsın.

Zararı yok !

Corana bize bazı olumlu şeyler öğrettiği gibi bir yandada umutsuzluk ve korku sardı benliğimizi. İnsanlardan kaçar olduk. Yarın ne getirecek ? Bilemiyoruz! Herkes birbirine bu soruyu soruyor. Ama kriz ortamı bazen yeni projeler geliştirmek için uygun ortam olabiliyor, yeterki pozitif düşünelim.

 

hoş kalın, sağlıklı kalın… muhabbetiniz eksik olmasın

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (12 Yorum)

  Gece_mavisi

  Ellerine sağlık hacerim

  UtkuCan

  elelrinize sağlık hacer.Duygularınızın kaleminize dökülmesi dileğiyle hoş kalın=)

  Makaleyi yazan adminim emegine saglık 🙂 cok güzel bir yazı olmuş Sohbetin ve yayıncılıgın en keyifli ve en neşeli hali Sohbetbaslar.com aa tüm gönül dostlarını bekliyoruz.

   Teşekkür ederim YesiM mm. Okuyan gözlerine şifa.
   Arkadaşlığın, dostluğun
   Yeni adresi SohbetBaslar.com..

  Gözü açlık doyumsuzluk ve hep daha fazla istemekk öncelik le makaleyi hazırlayan emek yerik yürek sesinden gelen düşünceleri kalem e döken saygı deger sevgili adminiz e tşkr ler kalemin daim olsun dostluğun arkadaşlığın en güvenilir sitesi sohbet başlar dostluğa arkadaşlıga önen veren aile ortamı kural nezih güvenilir ortam sizler için sevgili dostlar sizde daha ne bekliyorsunuz.

   Teşekkür ederim Özkan. Okuyan gözlerine saglık !

   Sohbet denilince ilk insanın aklına gelen SohbetBaslar.com dur. Sohbetin dibine vurmak isterseniz buyrun sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.

  Öncelikle makalelerin güzel ve herkezin yaşantısından bir parca ifade ediyor kısaca hacer konuya gelirsek üç günlük dünyada herkez yaşam mücadelesinde zengin fakir olarak iki grup şeklinde yastığa başımızı huzur şeklinde koyup yasıyorsak iyi kotu bir işimiz varsa mutluysak gerisi limon misali basit bu iste bana gore

  Carizma

  S.Aleyküm Hacer Hanım oncelikle tesekkur lerimi sunarım yuregine saglik. Maalesef ki insan oğlu doyumsuz bir yaratık hep daha fazlasını ister elimizde yanımız sevdiklerimizin kıymatini bilmek gerekirken hep daha fazlasını istemişim.sohbetin dogru adresi Sohbetbaslar Alilesine tesekkur lerimi borc bilirim bütün gönül dostlarını sayfamız da gormek ten mutluluk duyarım.Saygılarım la

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X