8. Mart Kadınlar Günü

Admin     05-03-21     Genel, mobil sohbet, Sohbet Hikayeleri, Sohbet Odalari     8. Mart Kadınlar Günü     703 Defa Okundu

 


Yeni bir 8 Mart geliyor,

Hani şu ismi Kadınlar Günü olan, kadına değer amaçlı özel o değerli gün !

Tüm dünya kadınlarına armağan edilen o gün!

İlk önce Cennet ülkemin güzel kadınlarının günü en güzel dileklerimle kutlarım.

Kadın denilince, bir iç kırılması yaşanıyor yüreklerde!

 

İnsan ister istemez derin bir “Ahh” çekiyor…

Şiddetin, tacizin, tecavüzün, hor görülmenin itilme ve kakılmanın dışa vurmuş ruh halimidir acaba bu durum ?

Yoksa, susturulmuş, sindirilmiş, kabul edilmiş ve ‘biz böyle gördük’ den kalma bir ruh hali mi?

 

Kadının tek suçu Kadın olmaktır ne yazık kı !

 

Benim ülkemde kadın dediğin zaman, ilk akla gelen; acı çeken, üzülen, katlanan, fedakarlık eden, durumuna göre yemeyen, içmeyen, üşümeyen, uyumayan, canını veren, canını dişine takan, her türlü tehlikeye karşı ne pahasına olursa olsun göğsünü siper eden, noksanları tamamlayan, affeden, çocuğu için asla kendi menfaatini düşünmeyen, himaye eden, merhametli insan.

 

Ah Kadın !

 

Kadın kocadan azar işitiyor, yeri geliyor dayak yiyor, laf yiyor, söz yiyor, hakaret yiyor, hor görülüyor, iğrenç aşağılayıcı bakışlarını yiyor… bu iğrenç yaratık ise kadının pişirdiği yemeği afiyetle yiyor, temiz çamaşırlarını giyiniyor, temiz evde oturuyor, herşeye rağmen saygı görüyor… Ben Adamım diye böbürlene böbürlene yürüyor sokaklarda,  paşa gibi yaşıyor!


Ah be kadın senin çilen daha bitmiyor!

 

Kocası yetmiyormuş gibi, sonra aileden laf yiyor, kayınvalide ve kayınpeder tarafından sevilmiyor,  görümcenin nazını çekiyor, eltinin tafrasını yiyor … kocamın ailesidir diyor, yine kadın sineye çekiyor!

Sonra topluma çıkıyor, toplum tarafından da yargılanıyor… kısa giyse ayıplanıyor  laf oluyor, uzun giyse yobaz oluyor, gülse ayıp oluyor, sussa kendini beğenmiş oluyor, mutlu olsa gamsız oluyor… hiç bir haraketi kabul görülmüyor! Kendisi gibi olamıyor. 

Okumuşsa zaten okumuş cahil oluyor, okumamışsa da dedikodunun baştacı ediliyor …

Şikayete gidiyor, ciddiye alınmıyor, gittiğine pişman ediliyor hoş bir de umursanmıyor ki, erkektir yapar deniyor ! “Zaten erkektir yapar” cümlesi yüzünden bu durumlara düşmedik mi ? 

Hakkını aramaya kalkıyor, senin hakkın yok deniliyor. 

“Sus otur !” onun atasözü gibi birşeyi oluyor.

Tecavüzcüsü, pisliği, hayvanı kol geziyor sonra utanmada kadınlar günü kutlu olsun deniliyor.

 

Sahi hangi kadınlar içine sine sine kutluyor bu özel günü ?

 

Bizler bu gerçekleri bilirken kadınlar gününe gülümsemek yerine acı acı zehir içer gibi yutkunuyoruz … artık kadına hak ettiği değeri vermemiz gerekir.

Biz sohbetbaslar ailesi olarak kadına hak ettiği değeri vermeye çalışıyoruz. Bu kadınlar anlasılmak istiyor, sevgi istiyor, saygı bekliyor, toplumun bir bireyi gibi davranılmasını istiyor. Kısaca insanca davranılmasını istiyor, çok bir şey değil bu her insanın doğal hakkı !

 

Daha güzel bir dünyada bu güzel günü hakkıyla kutlayabilmek umudu ile…

 

“Kadın gibi bir dünya istiyoruz! Kadın gibi gülen, kadın gibi konuşan, kadın gibi üreten, kadın gibi vefalı, kadın gibi zarif bir dünya !”

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (25 Yorum)

  Kadın olmak güzel olmaktır, güzelliktir. Gülümsemektir, huzur vermektir. Aynaya baktığında kendini sevme sanatıdır kadın olmak… Tüm Kadınların 8 mart kadınlar gününü kutluyorum. Hacer immm emegine yüregine kalemine saglık harika makale herzamanki gibi💓💓🥰🥰 Sohbetbaslar.com ailesi olarak tüm gönül dostlarımızı bekliyoruz..

   Sağol Yesim mm <3 okuyan güzel yüreğine şifa canim..

   8Mart Kadınlar günü ilk önce tüm kalbimle tüm anneleri ve anne adayları kutluyorum. Bu güzel hazırlık için Yesimime Hacerime içten teşekkür ederim. Kadınlarımız en fedakar varlıklarımız onları üzen kıymet bilmeyenler deger bilmeyenler kendilerine deger kıymet vermezler. Kadın olduğum için kendimle gurur duyuyorum. 8MART kadınlar günü Sohbetbaslar.com ailesine kutlu olsun<3

  Öncelik makaleyi hazırlayan sevdili hacer hnım a tşkr.Onlar hayatımızın en özel varlıkları… Kimi annemiz, kimi hayatımızın en büyük aşkı, kimi kız kardeşimiz, kimi ise göz bebeği kızımız… Hayatımızın en önemli varlığı olan tüm kadınların bu en özel gününde onları siz de yalnız bırakmayın. Bir çiçek buketine, bir hediyeye, onlara tek olduklarını hatırlatan birkaç cümleyi de iliştirip gönderin.HACER kalemin daim olsun yürek sesin incilmesin .

   Teşekkür ederim özkan, okuyan güzel yüreğibe sağlık…

   Kadınlara iyi davranalım her daim..

  Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın.Kadın bir gün değil hergün hatırlanmalıdır; kadınlar gününüz umutla dolu yarınlara olsun… Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kadına saygılı ol!
  Kadına şiddetin olmadığı, kadınlarında erkekler kadar özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle; Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden Baş tacı kadınlarımızın Kadınlar Günü”nü kutluyorum.

   Amın Barida güzel yorumun için teşekkür ederim. Okuyan yüreğine saglık.

   Em büyük umudumuz, daha yaşanır bir dünya !

  Dolunay

  Farkındalık oluşturmak için bir gün değil hergün anımsamalıdır “kadınların varlığı” . Bir günü kutlayarak kadınlara değer verilmez, gösterilmez. Gerçek bir kutlama ise kadınlar ayrıştırılmadan varlığı önemsenirse o zaman bir anlam ifade edilmiş olunur. Kendi ailesindeki kadınlara verilen değeri diğer kadınlara da verilirse sorun kalmayacak diyeceğim de maalesef ki ailesindeki kadınlara saygısı olmayan yaratıklardan diğer kadınlar için saygı beklemek oldukça ütopikleşiyor. O zaman şöyle bir temenni de bulunayım, kendine azıcık saygın varsa kadınlara saygı duymak için iyi bir neden olabilir, umarım bunu bazı yaratıklar gerçekleştirme de zorlanmazlar.
  Hacer kalemine, emeğine, yüreğine sağlık. Güzel bir makale ile bizleri buluşturduğu için bir kez daha teşekkürler 🌸
  Bir gün değil hergün,
  Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun🥰
  💐💐

   Emeğine yüreğine sağlık Dolunay mmm ❤️ “”O zaman şöyle bir temenni de bulunayım, kendine azıcık saygın varsa kadınlara saygı duymak için iyi bir neden olabilir, umarım bunu bazı yaratıklar gerçekleştirme de zorlanmazlar.””

   Aynen katılıyorum … insallah diyelim !!

  Hacer emegine saglık cok güzel bir yazı olmus hayatın acımasız gercekleri bunlar herşey daha güzel olsun desektr hic birşey degişmez çünkü insanlar aynı.
  Biz söz derler çocuklarımıza daha güzel dünya bırakalım diye ama dünya için daha güzel cocuklar yetiştirseler böyle olmazdı cogu durum..
  9 mart erkekler günü icinde makale bekliyoruz :))

  VanilyA

  HcR emegine saglik canim.Tum hemcinslerimin kadinlar gunu simdiden kutlu olsun.Sohbetbaslar i ziyaret ediniz.

   Tesekkür ederim Vanilya mm okuyan güzel yüreğine şifa ❤️

   Bütün dostlarımızı nezih seviyeli sohbetbaslar kanalımıza davet ediyoruz..

  Kadın bir evin , bir dünyanın ana temelidir. Oncelik değerlerimizin basinda gelir ve gelmelidir. Boyle bir konuya farkindalik oluşturan Hacer arkadaşımızın emegine kalemine saglik. Makalelerinizin devamini heycanla bekleyenlerden biriyim. Yeni makalelerde tekrardan buluşmak dileğiyle…

   Teşekkür ederim Kerem, okuyan yüreğine sağlık.

   Sizlerin destekleri oldukça Makaleler yazmaya devam edeceğim. Desteğinizden ötürü ayrıca teşekkür ederim Kerem.

  Hacerım emegıne saglık cnmmm yılın 365 gununu bir Gune mı sıgdırmısız o bir gunde kadınları kadın olarak gonmeyenlere olsun cin ki 365 gunun tamamı kadınların var oldugu dur tum hayatımızı bir Gune kimse sıgdırmasın kadınız varız hep var olcaz

   Sagol julce mmm ❤️ Okuyan güzel yüreğine şifa kuzum … bizi nir güne sığdıramazlar !!

  Carizma

  Slm dunyayı guzelleştien siz degerli kadınlar siz yoksanız hayat yok umut yok sefkat yok Erkeğin ADAM olduğu yerde KADINA her gün kadınlar günüdür. Keşke kadınlarımızın değerini bir gün değil de her gün bilsek.. Kutlu olan budur. Hacer Hanım emegine yuregine saglık 🌼🌼Saygılarım la

   Aleyküm selam Carizma, değerli yorum için çok teşekkür ederim, yüreğine sağlık.

   Kadın yoksa Hayat yok !!

  Öncelikle böyle özel bir günde bu özel makaleye emek verip hazırlayan canım HcR arkaşım be bütün kadınlarımızın günü kutlu olsun🌹🌹🌹 Ve umuyorum ki kadına bir gün değil hergün değer verilsin 🙏

  Öncelikle böyle özel bir günde bu özel makaleye emek verip hazırlayan canım HcR arkaşım ve bütün kadınlarımızın günü kutlu olsun🌹🌹🌹 Ve umuyorum ki kadına bir gün değil hergün değer verilsin 🙏

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi yalnız vakit geçiren insanları bir araya getirerek, yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 - Tüm hakları saklıdır. SohbetBaslar.COM Seo Web Sitesi Sorumlusu By X